mide bulantısı

Arkadaşlar son günlerde acayip bir şekilde midem bulanıyor. Doktor sinirsel diyor, anksiyetedenmiş, ama hiçbişey kar etmiyor. Yemek yerken kusmasam da öüğürüyorum ve çok az yiyebiliyorum bulantıdan. Metpamid falan kullandım, mercanköşk iyidir dediler, içtim, ama fazlaca bi etkileri olmadı. Nasıl yapsam, devamlı midem bulanıyor, açım ama yemek yiyemiyorum.

anksiyeteden... kendinizi teskin etmeye çalışın. patates püresi, pirinç pilavı gibi midenizi bastıracak gıdaları tercih edin. kahve, çay, kola içmeyin; şeker almamaya bakın. yürüyüşe çıkın, iyi gelecektir. anksiyete sebebiniz ortadan kalkıncaya kadar zorlanabilirsiniz biraz, ama yemek yemeyi ihmal etmeyin.

  • firuz  (12.09.12 16:17:28)
Dostum son beş altı gündür bende de şiddetli mide bulantısı var hatta bahsettiğin ilaçlarla bulantıyi geçirsem de yolda evde falan öğürmekten psikolojim bozulmuştu. Bana heyecandan, psikolojik birşey dediler. Dün üniversite hastanesine gittim testler yaptırdım kum döküyormuşum. Ilaçlar falan verdiler biraz iyi oldu gibi ama hala aynı.. Bugün gittim acile mide bulantısını önleyici iğne vurdular rahatladım günler sonra gidip yemek yedim inan.

  • taqster  (12.09.12 17:26:51)