Ulakbim Omurgasından Film Sömürsem Enselerler mi Beni?

Bir üniversite internetinden (Ulakbim) film indirebileceğim çok temiz torrent sitelerim var. 1-2 mbit'de hız olunca insan dayanamıyor. Enselenmekten de korkmuyor değilim. Sizce mümkün mü bu?

%100'e çok yakın bir ihtimalle torrent kullanamazsın okuldaki internet bağlantısından. portları kapatmışlardır.

  • kermitz  (19.03.07 09:38:02)
Torrent kullanabiliyorum hatta dediğim gibi 1-2mbit'lere kadar çıkıyor hızım ama aşırı hız korkutuyor beni :)

  • skahvecioglu  (19.03.07 09:43:43)
o zaman süpermiş ama yakalanma riski var. tabii yakalarlarsa sonucu ne olur bilemem. sadece torrent kullanımını engellerler diye tahmin ediyorum.

  • kermitz  (19.03.07 09:49:19)
bilgi islem in görmezden geldigi ölcüde indirebilirsin ancak. abartirsan sorun cikabilir. bir arkadasimin baglantisini bir günlügüne kapatmislardi mesela.

  • atmacaged  (19.03.07 10:30:45)
Artık bim ler tarafından her port trafik için denetleniyor. Yakaladıklarını enseliyorlar. En fazla portunuz bir daha açılmamak üzere engellenebilir makul hızlarda indirmek ve akşam saatleri ve haftasonuna yaymak daha güzel çözüm. (gün içinde 20-30 kb a ayarlayıp akşam 6 dan sonra 150-200 e ayarlamak en azından insafınızı belli edecektir). Eninde sonunda kapatacaklar vakit varken kullanın derim. Bir de ünilerde hala bir ağ falan oluşmadı mı her ünide bir node olsa herkes localdan 100 mbitlerle film indirse de yurtdışı trafiğini azaltsanız devletin üstüne yük bindirmeseniz diyor insan.

  • ozdek  (19.03.07 11:21:46)
arkadaşım bunu adını vermek istemediğim bir üniversite de yaptı 3 saat içinde 30gb upload etti o yakalanmadıysa sanırım sen de yakalanmazsın :)

  • kimlanbu  (19.03.07 14:44:23)
yakalanip yakalanmama diye bir olay yok, zaten kabak gibi görünüyor hangi bilgisayardan ne kadar veri gidip geldigi. Baskalari da yapar da sistem yavaslarsa o zaman eh be ya deyip tedbir aliyorlar, onun disinda bim dekiler de insan onlar da indiriyor gönderiyor bir sürü sey. pek dokunmuyorlar o sebeple bildigim kadari ile.

  • atmacaged  (19.03.07 16:18:28)
ben de sömürmek istiyorum bağlantıyı, nasıl yaparım ederim? geçen sene emule ares mares her bok çalışıyordu, bu sene blokladılar...

  • ravioli  (19.03.07 18:18:51)
3 saatte 30gb upload?

30/3= 1 saatte 10gb = 6dkda 1gb =
1024/6 = 170mb dakikada =
ve 170/60 = 2.83mb/sn eder.

ve bir de bu upload hızı?? nasıl olur bu ya?
  • blackdog  (19.03.07 19:55:11)
hergün yaptğım şey :)

  • winsome  (20.03.07 03:53:56)