mediamarkt ürün iadesi / değişimi + tüketici hakları

merhabalar,

1 hafta önce mediamarktta kampanyaya giren 600 tl lik samsung çamaşır makinasını almaya gittim. stokta bittiği için alamadım. başka model bakarken nasıl bir gaflete düşmüşsem 1400 tl ye bunu aldım.
www.ucuzu.com

bu hafta mediamarkt o stokta biten ürünü küfür eder gibi 500 tl ye satıyor. aldığım üründen memnunum aslında ama 900 liralık fark da canımı sıkmıyor değil.

servisi çağırmadığım için ürün daha kutudan çıkmadı ve garanti başlamadı.

şimdi ben yarın gitsem "alın bu makinayı samsungu verin kalan para ile de 32 inchlik bi led Tv alayım" desem ne olur? ne kadar sorun çıkarırlar?

bir hafta içinde (kimine göre 1 ay) aldığın ürünü istediğin gibi değiştirirsin lafını sürekli duyuyoruz da nedir bunun hukuki olarak şartları, bağlayıcılığı, vs...

bir bilen var da yardımcı olursa çok sevinirim :(

valla ben almanya da yasiyorum, burada sifir sorun olurdu parani bile iade ederlerdi! ciddiyim, müsteri memnuniyeti önemli oluyor. biz tv aldik iki hafta izledik begenmedik baskasi ile degistirdik. eger hala ambalajli ise neden geri almasinlar ki?

  • aventura  (07.09.12 00:00:55)
Geri alma ihtimalleri çok yüksek gibi duruyor.

  • otonom  (07.09.12 00:05:08)
fatura vs. duruyorlarsa almaları gerek. ambalajı açılmamış ürünler 30 gün içinde iade edilebilir.

  • yakuza123  (07.09.12 00:10:13)
media markt'ta bahsedilen süre en az 14 gündü hatırladığım kadarı ile. ben de bir şeyi iade etmiştim. hiç sorun çıkacağını sanmıyorum. yalnızca kargo ücretini sizden tahsil etmeye kalkabilirler 900 liranın yanında gayet cüzi kalacağı kesin.

  • wildkiller  (07.09.12 00:14:13)
peki yaptığım ödemeyi geri nasıl alabiliyorum?
kredi kartına geri mi yükleniyor?

  • supinoza  (07.09.12 00:14:26)
@wildkiller: 10 lira almışlardı kargo, bir 10 daha alsınlar sorun değil :)

  • supinoza  (07.09.12 00:15:27)
kredi kartıyla aldıysanız sliple gidiyorsunuz iptal ediliyor. + olarak geçer kredi kartına.

  • wildkiller  (07.09.12 00:24:47)
media markt ürünü geri alır. Hiç bir sorun da çıkarmaz. Ama kredi kartı işi biraz canınızı sıkacak haberiniz olsun. Ürünü taksitle aldığınız için, paranız kartınıza taksit taksit yüklenecek. 1400 tl 10 ay taksit = her ay kartınıza 140 yatacak. 1400 liralık limitiniz kapalı olacak

  • janavarorion  (07.09.12 00:44:46)
mediamarkt kesin alır şu durumda. o kadar net söylüyorum.

  • excomzkko  (07.09.12 01:02:58)