evlenmek istemeyen sevgili

5 yıldır birlikteyiz. geçen gün evlilik lafı açacak oldum. babası kredi çekmiş yazlık almış, bide düğün masrafına giremezlermiş. bi düğüne 40 bin lira (oha)verecek para mı var, dur bakalım biraz para biriktirelim falan dedi. 2 senedir çalışıyosun, 0 tl biriktirdin, bundan sonra nasıl biriktireceksin dedim. "biriktiririz elbet" gibi saçma sapan cevaplar verdi.

iyi madem dedim, borçlu adamı bunaltmayayım. ne olacak sanki 2 sene sonra evlensek.

şimdi 30 bin liraya araba almaya kalktı. babasından biraz destek isteyip, üstünü kredi çekecekmiş. kaç senede ödeyeceksin dedim. 2-3 yılda öderim diyor. biz ne yapıcaz peki dedim, "öfff ne alakası var" dedi.

şimdi ben ne yapayım? "ben şu anda evlenmeyi düşünmüyorum" dese eyvallah ama bu davranışlarını içime sindiremiyorum. evlenmeyi düşündüğüm adamdan uzaklaşıyorum. önümü görmek istiyorum sadece. oturup konuşalım, mantıklı olan neyse ona göre plan yapalım istiyorum.

not 1: evet evlenme meraklısı bir kezbanım.
not 2: evet "evlenmek nedir abi yeeaa"

eleman kendini bir bok zannetmiş. sen terkedince aklı başına gelir.

  • ayiadam  (05.09.12 15:10:27)
ayrılmak istiyordur

  • ssyumusakg  (05.09.12 15:11:30)
evlenmek istemiyordur?

karşınıza alın kendisini, yazdıklarınızı okuyun onun suratına. 5 senedir birlikteyiz, evlenmek istiyorum, istemiyorsan açık açık söyle. Borç harç var dedin üstüne araba aldın, bu nası iş diye sor
  • bonjurkes  (05.09.12 15:13:25)
5 yıldır birlikte olduğun biriyle evlenmek istemen normal.
ben bir kezbanlık falan göremiyorum.

1. 2 yıldır çalışıp para biriktiremeyen biriyle evlenmeni tavsiye etmem. evlilikte para sadece düğün için lazım olmuyor.
2. seni geçiştirmiş ve öyle deyip, böyle yapmış. bunlar karaktersizlik göstergeleridir.
3. terk et.

edit: evlenmek istemediğini söyleyemeyen biriyle birlikte olmanın bir anlamı yok. istemiyorsa söyleyebilir, karşısında çocuk yok.

terk et.
  • blatta hiberna  (05.09.12 15:14:54 ~ 15:15:45)
bence senle evlenmek istemiyor ya da evlenmekten korkuyor.

  • mehmetoloji  (05.09.12 15:21:48)
sizin hatanız evlilik konusunu çok geç açmak olmuş. adam "yeaa evlilik demediğine göre bu da benim gibi evlenmek istemiyor" diye düşünmüş olabilir. ya sert çıkışlarla aklını başına getireceksin, seni kaybedeceğini anlamalı ya da bu durumu kabullenecek o ne zaman isterse o zaman evleneceksin

edit: @beriberi haklı. ömrünüz borç ödemekle geçecek. hep birşeylerden kısacaksınız. kızımı böyle bir insana hayatta vermek istemezdim.
  • neysene  (05.09.12 15:22:25 ~ 15:29:35)
"Bir düğüne 40 bin lira para mı var biraz biriktirelim önce" diyen adam gidip araba alıyorsa, sağlam bir "nah"ı hak ediyor..
Nişanlımla birlikteliğimizin 6. yılında nişanlandık.. Nişandan 2 yıl sonra evlenicez diye söz verdik birbirimize..
Son 2 yıldır zaten götümden ter akarcasına para biriktiriyorum.
Heves işi dahi değil bu, biraz ciddiye alınması lazım durumun..
Yapılacaksa, taşın altına el sokulmalı..
"Bakarız yeaa" kafasıyla giden adamla zor..
  • quaker  (05.09.12 15:23:26 ~ 15:23:56)
kezbanlikla ne alakasi var canim, tabii ki evlilik cok onemli bir mesele. sozlukteki gerzeklere bakma sen, cogu insan einstein olmadigina gore dunyada birakacaklari tek sey cocuklari olacak.

neyse, bence adami birak. abidinin teki oldugu belli. 2 senede 0 lira biriktirmis, babasinin kredisiyle dugun yapmak yerine araba alip iyice borca batan bir manyak bu. evlendikten sonra yapabilecegi salakliklari dusun, silkelen.
  • beriberi  (05.09.12 15:23:38)
5 sene geçirmişsin adamla tanımışsındır. Evlensen düğünü yapınca (hadi masraf yapmadınız ya da borç harç yaptınız diyelim) her şey bitmeyecek ki adamın yazlık, araba gibi senden öncelikli konuları var bi kere bu evlilikte de böyle giderse işin var senin.
Erkekler dolaylı laflardan aman üstüne gitmeyeyim gibi inceliklerden pek anlamıyor sen bana böyle dedin şimdi böyle yapıyorsun ve ben bunu tutarsızlık olarak görüyorum ayrıca hoşuma da gitmiyor bunlar de. Ayrılsan bile içinde kalmasın de de öyle ayrıl.

  • niye ama  (05.09.12 15:25:34)
düğün 20 bin e rahat olur..hatta krallar gibisi olur..adamın evlenme niyeti yok belli.

  • john holmes  (05.09.12 15:28:44)
ne evlenmeye götü yiyor ne de senden ayrılmaya.. ayrıl derim..

  • hosein  (05.09.12 15:33:43)
keşke senin yaşını ve sevgilinin yaşını yazsaydın. çok önemli zira. eğer 26 yaşın üstündeysen adam akıllı konuş. ben yuva kurmak istiyorum yok sen istemiyorsan güle güle. iki yıl daha böyle geçse sonra kezban erkekler gibi yeaa ben evliliğe hazır değilim kimseye bağlanamam dese biyolojik saat tiktak işlerken ortada kalırsın. ama gençseniz, zaten bu sebepten sevdiğin adamdan ayrılmak çok zor. yani genç derken 26-35 de genç tabii ki de 20-25 yaş aralığını kastettim.

  • mlky lvn  (05.09.12 15:41:11 ~ 15:44:39)
gidip konuşmak en mantıklısı. Ayrıca 5 yıldır birlikte olduğun birisiyle evlenme planı-hayali kurmak kezbanlık olacaksa ohooo. boku çıktı zaten kezban olayınında.

  • arnatuile  (05.09.12 15:43:02)
@mlky lvn yaşlarımız 25.

ayrıl diyen arkadaşlara da şunu söyleyeyim. "henüz" evlenmek istemiyor diye sevgilimi terketmeyi kendime yakıştıramıyorum. ne yapıcam yani ondan ayrılıp başkasıyla mı evlenicem? onunla geçirdiğim zamanın üstüne bir de onu unutmak için geçireceğim zaman eklenecek. belki başka birini daha çok sevemiycem. benim hayatıma, yıllarıma yazık değil mi?
  • make a wish  (05.09.12 15:51:11 ~ 16:01:33)
sevgiline kızdım ben. öncelikleri arasında sen yoksun gibi.

beş sene birlikte olacak laf evliliğe geldi mi yan çizecek. işine gelmiyorsa ayrılsın o zaman.
  • marido  (05.09.12 16:05:04)
40 binden fazla tutuyor haklı

  • kitap ayracim  (05.09.12 16:05:49)
düğün dediğin 40 bin tl tutar diye bi kural yok.

ki zaten benzer bir tutarda araba almaya kalkması zaten niyeti olmadığını da gösteriyor. para bahane.

bugüne kadar ilk kez mi açıldı bu konu? adamı 5 senedir bu konuyu açmayarak evlilik istemediğine bile inandırmış olabilirsin farketmeden.

yapacağın tek bişey var. gerçekten "artık evlenmek istiyorum" diyorsan, adamı alacaksın karşına.

önce "ne yapmak niyetin? ne istiyorsun ne düşünüyorsun diye bi sor.

sonra evlenmek istediğini sonsuza kadar sevgili takılmak istemediğini anlat.

sonra bırak kararı o versin..
  • mahnita  (05.09.12 16:14:00)
yaslar 25 diyorsun. karsindaki henuz tam olgunlasmamis ve sorumluluk bilincinde olmayan biri olabilir mi? henuz sen de gencsin o da genc. bu konuyu tartismak icin zamaniniz var en azindan. net bir sekilde oturun konusun ne istiyorsunuz gelecek icin. ona gore istediginiz yolu cizersiniz. zaman bol.

  • chavezding  (05.09.12 16:15:34 ~ 16:18:57)
30'una geldiğinde bu sefer 10 yıl için aynı şeyi söylüyor olacaksın.
5 yıl için "henüz" diyebiliyorsan zaten söylenecek bir şey yok, boşuna açmışsın duyuruyu.
onu unutmak için elbette 5 yıl harcamayacaksın.
tam sınırda yaşın bence.
yani bu adamla 30'a geldiğinde asıl o zaman dönüşün yok.

şimdi ayrılırsan 1-2 yıl sonra bile karşına adam gibi biri çıksa zaten yuva kurmak için 5 yıl beklemezsin. o yaştan sonra 5 yıl zaten beklenmez.

ayrıca şu da var: adamın kafa yapısı evlenmeye müsait değil bence. sana çok sıkıntı çektirir. sorumsuz.
  • blatta hiberna  (05.09.12 16:20:17)
@nurbanu sultan evliliğe hazır mısınız, gerçekten aşık mısınız gibi dergi testleri çözerek mi karar vereyim evlenmeye? bunun ölçütü nedir yani nasıl anlaşılıyor? "bana yamanmak istiyor" nedir allah aşkına? bir kadın bir erkeğe neden yamanmak istesin? hastalıklı bir düşünce.. gençliğin tadını en çok sevgilimle çıkarıyorum. evlenince yaşlanacak mıyız anlayamadım. "biraz gurur varsa ayrıl" sanki adam sana ev açayım metresim ol dedi. ev kızı mıyım, okudum mu kısmına hiç girmiyorum. kezban olduğumu söylemiştim.

  • make a wish  (05.09.12 16:33:09)
ben para olayına takıldım. evlenmeyi bu kadar istiyorsan 40 bin liralık düğün yapmayıverin? illa davulla zurnayla tüm dünyaya sevişeceğinizi duyurmak zorunda mısınız ki? düğün yapmadan evlenmeyi teklif et madem, bak bakalım ne diyecek.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (05.09.12 16:41:56)
adam düğüne para yok diyip araba alıyorsa henüz evlenmek istemiyor demek ki, sen acil evlenmek istiyorsan o iş olmaz. beklerim o isteyene kadar diyorsan üstelemeden bekleyeceksin. kaldı ki daha çok gençsiniz, kendini hazır hissetmemesi normal, evlenmek istememesi de normal, hatta ayrılırsa eğer o da normal.

  • there is a light that never goes out  (05.09.12 16:54:14)
haklısın, tanımadığı insan olunca duygusuz davranabiliyoruz. terk etmek bir daha düşününce olası değil. 25 yaş özellikle bir erkek için erken bence. evliliği düşünmemesi normal. yani 2-3 yılda ödenen 30000lik kredi kimsenin sırtını yere getirmez. yeterki karar verin evlenilir bence. belki düzenini kurmak istiyordur, belki biraz daha gezmek istiyordur.

  • mlky lvn  (05.09.12 21:51:13)
blatta hiberna çok iyi yazmış, aynen katılıyorum.

  • lilyb  (06.09.12 02:43:47)
bence hiç niyeti yok ve aşırı sorumsuz, seni sallamadığını düşünüyorum. para biriktiririz diyipde araba almaya kalkması başka şeyleri bahane göstermesi niyetsiz olduğunu gösteriyor zaten.

  • basond  (06.09.12 10:28:35)