ekmeğe sürmelik

selam duyurucular,
sabah kahvaltısında ekmek yemekten nefret eden biriyim, hatta genel olarak kahvaltı yapamam midem bulanır yahut iştahım olmaz uyandıktan sonra. anca gevrek yiyorum ama ondan da sıkıldım. nutella türü aşırı tatlı şeyler iştahımı kapatıyor, salça seven biri değilim, becel'den zaten tiksiniyorum. ekmeği bir tek üzerine sosis, salam ve kaşar koyup fırına verdiğiniz zaman yiyebiliyorum. kıssadan hisse, ekmeğin üzerine sürmelik değişik şeyler önerebilir misiniz? ben de her normal insan gibi "ekmekli kahvaltı" yapmak istiyorum :/

zeytin ezmesi ve krem peynir olabilir. ya da müthiş güzel hazırlanmış kahvaltılık soslar var, onlardan deneye deneye damağına uygun bir tat bulabilirsin.

  • devilred  (04.09.12 01:40:20)
ekmek üstü casu marzu peynir. ennfess

edit: www.youtube.com
  • neysene  (04.09.12 01:42:09 ~ 01:47:19)
süt, yumurta ve çok az unu karıştır. ekmekleri buna batırıp kızart.
ya da sadece yumurtaları çırp ve ekmekleri kızart bununla. yumurtalı ekmek kısaca. tabi yumurta seviyorsan.

  • strangerinhere  (04.09.12 01:49:42)
@mavijojobatanecigi onları hiç yiyemiyorum çok iğrençler yahu, süt döküyolar bi de bulamaç gibi. hiçbi boku beğenmiyor gibi görünüyorum ama inanın yemek seçmem, şu kahvaltım sorundur sadece.
@devilred bu soslar büyük marketlerde satılıyor mu ki? hangi reyonda bulabilirim acep?
yumurtalı ekmek candır yahu.
  • gebere jackson  (04.09.12 01:50:07 ~ 01:52:41)
ekmeğin üzerine tereyağ sür ve istersen üzerine pul biber ekle
arzuya göre bunu fırına verip kızartıpta yiyebilirsin

  • alixkandemir  (04.09.12 01:50:37 ~ 01:51:57)
fıstık ezmesi. şekerli olanlarından değil.

  • crystalsoul  (04.09.12 01:51:08)
ekmek üstü fıstık ezmesi.
hem nutella gibi şekerle baymıyor çünkü tuzlu gibi, hem de acayip tutuyor. sabah bir dilim ekmeğe fıstık ezmesi, yanına da süt veya çay. canım çekti bu saatte.

  • kayranin kedisi  (04.09.12 01:52:56)
büyük marketlerde hazır satılıyor o soslardan, cam kavanoz içinde oluyorlar genelde. kahvaltılık reyonlarına, olmadı konserve reyonlarına bak, görürsün mutlaka.

  • devilred  (04.09.12 01:56:10)
şimdi aklıma geldi de göçmen arkadaşın varsa sana lutenitsa getirsin. çok lezzetli bişey. bununla yersin ekmeği bol bol:)

  • strangerinhere  (04.09.12 02:04:52)
tereyağ yerine ecnebilerin süzme yoğurt dedikleri kese yoğurdu olabilir, üzerine pul biber, kekik güzel olur, zeytinyağlı şeylerle de iyi gider.

  • yalnux  (04.09.12 02:10:38)
bimde kahvaltılık sos var mutlaka dene.salçaya benziyor görüntüsü ama alakası yok.böyle yerken katır kutur ceviz parçacıkları geliyor ağıza.

  • aşksız prens  (04.09.12 02:18:35)
french toast. ekmek yerine pankek, krep gibi şeyler de yapabilirsin.

  • r_u_h  (04.09.12 04:00:06 ~ 05:10:24)
Önce kaymak, ardından süzme bal...
Mmmmh, dadından yinmez.

  • sku  (04.09.12 04:50:19)
  • compadrito  (04.09.12 08:08:32)