hangi kahve

kahveyi çok seviyorum. evde çekilmiş türk kahvesi var ama ben içince 1 kupa içmek istiyorum, o türk kahvesiyle 1 kupa içeyim dersem 2 günde biter hepsi. piyasada satılan nescafe filan var ama onlar da çözünüyor. kahvenin çözünmesi pek normal gelmedi bana.
şöyle bir kahve arıyorum: 2 kaşık kahveyi atayım 1 kupa sıcak suyun içine karıştırayım 1-2 dk. içeyim sonra. var mı böyle bişey?

Ben denk gelmedeim ama belki vardır. Türk kahvesi kupayla içilmez (miktar olarak değerlendiriyorum) çözünen kahvelerdende Jacobs Monarch öneririm. Ayrıca çözünme olayı normal, o kadar kimyasalı sana karıştırsalar sen bile çözünürsün suda.

  • poseidon1  (29.08.12 10:54:41)
aradığın şeyin mantığını anlayamadım yalnız. kahve suda çözülecek ki o su kahve halini alsın.

kahve markası soracak olursan da ben tchibo kullanıyorum, filtresi olsun nescafe mantığında olanı olsun gayet güzeller.
  • hosein  (29.08.12 11:03:49)
filtre kahve iceceksin o zaman.

  • goldentitan  (29.08.12 11:05:46)
@hosein demek istediğim tamamı çözünüyor yani dipte kahve kalıntısı kalmıyor.
@goldentitan filtre kahve için makine filan gerekir mi?

  • gonul_isleri  (29.08.12 11:11:59)
Aynen filtre kahve + french press alacaksın, mutlu mesut iceceksin kupa kupa kahveni

  • Haldamir  (29.08.12 11:12:00)
French press sana göre bence.hazır kahve tüketmemeni tavsiye ederim.

  • ysrn  (29.08.12 11:12:13)
French press de filtre kahve demle. Türk kahvesi sevdiğine göre arabica kahveler hoşuna gidecektir. ama ben sert kahve de içerim dersen buyur;
(git: www.starbucks.com.tr)

  • celik comak  (29.08.12 11:16:11 ~ 11:16:30)
büyük migroslarda 10-15 tlye french press var. al ondan. sonra da git tichibodan "french press için " belirtmesini kullanarak kahve çektir. bu işlemi starbuckstan da yaptırabilirsin ama 2 katı para verirsin aynı gramaj için. tadı da birazcık daha iyi tichibodan.

  • aeroflot  (29.08.12 11:17:25)
french press disinda kahve filtreleri de var. makinesinin ilkeli gibi.

  • goldentitan  (29.08.12 11:18:03)
yanlış anlamadıysam french press ile kahveyi demlemiş oluyoruz. bu hoşuma gitti deneyeceğim.

  • gonul_isleri  (29.08.12 11:26:53)
(bkz: shazili)

  • kakao  (29.08.12 12:11:08)