dizi önerisi

ya şu aralar boş vakitlerimin bir kısmını dizi izleyerek geçireyim diyorum ama birkaç arkadaşımın fikir almak için kapılarını çaldığımda daha nasıl bir dizi aradığımı anlamadan direk hastası oldukları diziyi önerme yolunu seçtiler. pek içime sinmedi açıkçası. o yüzden bir de size danışayım dedim. sonuçta ucuz fanboyluğa gerek yok.

şöyle çok uzun olmayan (2-3 hadi en fazla 4 sezon), böyle her bölüm ayrı bir olayı çözmeyen (arka sokaklar gibi), gizem ve gerilimin ön planda olduğu ve sürükleyici bir dizi arıyorum. ''tam bu dediğin gibi değil ama şöyle bi dizi var. beklentilerini fazlasıyla karşılar, mutlaka izle pişman olmazsın'' dediğiniz bir dizi de olabilir

not: öneride bulunurken baya rahat olabilirsiniz. zira supernatural'ın birkaç sezonu dışında hiç bir yabancı diziyi izlemedim. ''hadi lan bunu da mı izlemedin?'' demeyin, evet onu da.

şöyle bir dizi var;

-40 dk
-4 sezonu geri de bırakmış , 5. sezona başlamış
-her bölüm ayrı bir olayı çözen
-gizemin ön planda olduğu
-sürekleyici
-mutlaka izle pişman olmazsın dediğim
-polisiye türünde bir dizi var.

(bkz: the mentalist)
  • solskjaer  (22.08.12 19:37:10 ~ 19:37:41)
breaking bad i izlemeden ölme !

  • empty blank  (22.08.12 19:39:26)
dostum aradığın dizi game of thrones.

  • iscanthere  (22.08.12 19:55:13)
- 2 sezonda bitti, her sezon 13 bölüm, bölüm başı 40dk
- her bölüm ayrı bir olay çözmeyen
- gizem ön planda
- çok sürükleyici
- finali gördüğüm en etkileyici finallerden biri
- kısaca "tam aradığın gibi"

(bkz: the killing)
  • leadri  (22.08.12 20:00:19)
tabii ki (bkz: suits) ve (bkz: boardwalk empire)

  • noluyo yaa  (22.08.12 20:01:07)
aradığınız şey: sherlock.

her bölüm yeni bir dava çözüyor ama ne çözmek. şimdilik iki sezon yayınladı, birbuçuk saatlik bölümler, toplam 6 bölüm. tadı damağımızda kaldı.

ha bir de dexter kraldır, aslandır, kaplandır.
  • bipolar  (22.08.12 20:55:02)
Fringe şiddetle tavsiye edilir. Belirttiğin beklentilerin çoğunu karşılıyor.

  • whisper of darkness  (22.08.12 20:57:24)
fringe belirttiğin beklentilerin hiçbirini karşılamıyor pişman olursun benden uyarması.

  • leadri  (22.08.12 21:49:44)