sallama çay

sallama çay nasıl bu kadar erken demleniyor, içinde gıda boyası olabilir mi ?

Evet, hepsinde var. İçtikten sonra dilinin rengi değişiyor.
Bütün markaları denemişimdir hemen hemen. En iyisi "doğadan" diyebilirim. Sonra da "lipton'un doğu karadeniz çayı".

  • wertyu  (21.08.12 08:22:04 ~ 08:24:16)
en iyisi ne lipton ne de doğadan. En iyisi için (bkz: Twinings)

  • skywalkeremre  (21.08.12 08:25:48)
lutfen:
(bkz: Ahmad tea)

  • nekodunlangafana  (21.08.12 08:32:02)
en iyisi çaykurdur saçmalamayın. çaykurun sallama çayları çok iyi. doğuş da fena değil.

  • fluorescein  (21.08.12 10:26:15)
sallama cayda toz gübür granül olmuyor pek, su miktari da az olunca daha cabuk gösteriyor etkisini. ahmadtea denemeden iyi cay ictim dememek lazim. migroslarda bulunuyordu bir ara.

  • atmacaged  (21.08.12 12:16:42)
ben bir cay fabrikasını gezdim. prosesleri o kadar basit ki gülmekten altınıza sıcarsınız. sallamalar cayın son asamasinda arda kalan en ufak parçalarından oluyor. hızlı demlenmesinin sebebi ufak hacimli parçalar olması demişlerdi...

  • kirkbir  (21.08.12 14:16:09)