sevgiliye kahvaltı hazırlamaca

beyler bayanlar,
erkek tarafıyım. hatun ilk kez evime geliyor ve ona kahvaltı hazırlayacağım. süpriziydi, menüde olmazsa olmazıydı ne yapabilirim ona değişik? Şöyle inceden bir dost tavsiyesinde bulunur musunuz? Amacım güzel bir anı olarak hafızasında kalmasını sağlamak :)

Teşekkürler,

oyy.. çiçek ve taze sıkılmış portakal suyu en can alıcı iki nokta bence. tabi bu mevsimde portakal zor olabilir, onun yerine havuç+üzüm vs olabilir. ya da marketlerde günlük sıkılıp satılanlar var ya onlardan olsa bombastik olur bence.

  • in vino veritas  (17.08.12 13:21:10)
yatağa kahvaltı ise çok çeşit yapma, zor olur yatakta çok çeşit
masa kahvaltısı ise aban abanabildiğin kadar
mesela;
krep, kolay yapılır
omlet
bir tane çoook malzemeli tost ama tostun kenarlarını filmlerde gördüğün gibi kesip sonra tostuda üçgen olacak şekilde kes
kesinlikle sıkma meyve suyu olmadı iyi kalite meyve suyu.. bak, nektar demiyorum %100 meyve suyu
bir kaç çeşit peynir şart. movanın beyaz peyniri, ezine peyniri, kars kaşarı, bir çeşit daha kaşar iyi olur
yanına minik bir kuruyemiş tabağı
omlet istemezse yumurta haşlayacaksın şart
pastırma işini düşün
sosisleri haşlanmış mı sever kızartmamı öğren
manda kaymağı + bal olmalı, tereyağda
off deli masraf :D ama olmalı yani bunlar. bir çiçek koy masana, örtün temiz olsun. çatal bıçağın takım olsun heğsi farklı öğrenci işi olmasın
çayı poşet çay kullanma, demle adam gibi
  • kisa  (17.08.12 13:26:21)
kalp seklinde yumurta hasla, becerebilirsen karsiligini alirsin:)
www.annathered.com(baska sekidle yapilisi da var onlar daha kolay olabilir)

  • nekodunlangafana  (17.08.12 13:28:00)
in vino veritas +1

bununla birlikte peynir, domates, salatalık gibi şeylerden kule, tabak üzerine yüz ifadesi gibi şeylerde yapılabilir...

şekilli, ya da alfabetik patates kesip onu kızartabilirsin?
  • spider03  (17.08.12 13:28:42)
yumurtalı ekmek ama fırında. yumurta ile peyniri çırp. tost ekmeği al. dilimlet. üstüne bu karışımı sür. sonra isteğe göre sucuk, zeytin, salam, biber vs koyup fırında olana kadar pişir. hazırlanışını görmezse hatun zor gibi duruyor yapımı ama 5 dklık iş bir tepsi yapmak.

  • ayiadam  (17.08.12 13:30:02)
bence cok abartma basit ama kaliteli urunler olsun.
ezine peyniri
kizartilmis tam tahilli tost ekmegi
simit
pide
ayiklanmis ceviz
kimyonlu zeytinyagli domates
sirkeli kekikli zeytinyagli siyah zeytin
limonlu zeytinyagli yesil zeytin
nareksili ve kurunaneli salatalik dilimleri
herhangi bir sos olmayan salatalik domates ve icebergden olusan klasik salata
tereyagi, bal, gul receli
karpuz
demlenmis rize cayi
peynirli ve maydanozlu omlet
masaya koymak icin hem alabilirsin.
bir de sabah mutluluk veren bir muzik ve evin temiz olmasi/kokmasi guzel ayrintilar olur.
  • mavicorap  (17.08.12 13:32:14)
deli teklifler görüyorum hepsini değerlendireceğim (değerlendireceğim dediysem paramın yettiği kadar alacağım) ama anaokulu çocuğuna sofra hazırlamıyoruz abartmayalım :)

  • plastic_angel  (17.08.12 13:33:14)
herkes çok güzel öneriler vermiş zaten.

ben de bir tane ekleyeyim;
küçük (renkli olursa daha güzel) bir post-it'e güzel bir şeyler yaz, sonuna gülücük ekle. katlayıp çatal-bıçağın altına koy mesela.

"bu güzel manzaradaki en güzel şey sensin. seni seviyorum." vs gibi.
  • holy diver  (17.08.12 13:36:04)
omlet yap arasına domatesli sucuklu bi harç koy ve ikiye katla, katladığın kısmın tutması için de kaşar kullan.

  • hosein  (17.08.12 13:57:30)
nutella tabii ki olmazsa olmazdır

  • provezza  (17.08.12 14:02:56)
mutfak konusunda çok iyi değilsen bundan:

9gag.com

iysin ve romantik bişey olsun istiyosan da bundan yapmaya çalışabilirsin:

9gag.com
  • ethros  (17.08.12 15:01:24)
kahvaltı hatun işidir bence erkenden uyandır, kalk kahvaltı hazırla de en güzeli.
ama illa ben hazırlayacağım diyorsan nutella'yı unutma.

  • lunedor  (17.08.12 15:12:50)
naptınız abi, şekilli şekilli şeyler. çocuğa mı kahvaltı hazırlıyorsunuz? erkek milleti sever öyle janjanlı şeyleri. masada çeşit bol, malzeme kalitesi yüksek olsun yeter. bir de yumurtayı cıvık yiyememe, süt ürünlerine alerjisi olma gibi durumlar olmadığından emin olun, en mühimi o. yemediği şeyleri koymayın önüne. ya da reçel sevmeyip peynire bayılan bir insana, 5 çeşit reçel yanında dandik kaşar peyniri vermeyin.

  • muk  (17.08.12 15:16:15)