uydunet kablolu modemden terfi, accesspoint/wireless modem

merhabalar,
2 sene önce uydunet bağlatıp kablolu modem almıştık, şimdi kablosuz bağlantıya ihtiyaç doğdu.
bir süredir desktop pc'ye aldığım usb wireless adaptörüyle bağlantı sağlıyordum, 20 liralık ucuz bir çözüm. tabi bunun için desktop bağlantının sürekli açık olması gerekiyor, her seferinde bağlanmakla uğraşıyorsun falan. eve bir laptop daha gelmesiyle bu çözüm geçersiz kaldı sayılır.
durum böyle olunca yeni bir çözüm arıyorum ama kararsız kaldım.
uzattım ama neyse özete geçiyorum
iki seçenek var:
access point: 80 lira civarına var, ama bu sefer de iki cihaz pirize takılı olacak, fazladan kablo döküntüsü olacak. aracı arttıkça problem çıkma olasılığı artıyor falan. ama ucuz ;)
wireless modem: 170 civarı. rahat, kolay iyi falan. ama pahalı.

siz ne dersiniz, var mı üçüncü seçenek, ya da hangisi sizce?

netmaster modemler için iyi demiyorlar. o nedenle router düşünüyorum ben de.

  • sutlu nescafe  (31.07.12 22:14:43)
linksys router al keyfine bak 75 80 tl civarında

  • amaltheia  (31.07.12 22:17:35)
@sutlu nescafe, şuanki modem de zaten netmaster, ne yapalım :)

  • k4l3m  (31.07.12 22:24:33)
linksys'in wireless routerları iyidir; ben de kullanıyorum netmaster kablolu modemle. yalnız, menzili biraz kısa...

  • milistroke  (31.07.12 22:30:42)
tp link routerlara bak :)

  • sutlu nescafe  (31.07.12 22:35:03)
kısa derken? 6 7 metrede çeker herhalde? yani şu an dandik usb wireless adaptörü bbile çekiyorsa, çekmesi lazım?

  • k4l3m  (31.07.12 22:38:45)
15 metre falan. evin merkezine yerleştirirseniz sorun olmaz.

  • milistroke  (01.08.12 14:41:44)