90ların özelliği neydi?

90lı yılların müzikleri farklı. tadı farklı. nostaljik olduğu için mi? şimdi internette daha fazla zaman geçiren kesim 90larda çocukluğunu gençliğini yaşadığı için mi 90ların yeri ayrı geliyor bize? herkes tarafından beğeniliyor. bazıları komik, dalgamızı geçip gülüyoruz. ama sonuçta o müzikleri dinlerken insanlar bi gülümsüyor "ne güzel günlerdi" diyorlar. 90ları yaşarken gerçekten güzel miydi o günler? yoksa kör ölür badem olur olayı gibi geçmiş gün güzeldir olayı mı? bundan on yirmi sene sonra 2000ler müziği şöyle güzeldi böyle iyiydi der miyiz? ya da ikibinon.larda şunları dinlerdik falan?

başka bi başlık açmayım buraya yazınız. 90lar favorileriniz neler?

aynı şekilde zamanında 80'ler olarak da bahsedildiğine göre 2000'ler muhabbetini de göreceğiz.

  • elalemin derdi  (31.07.12 12:49:01)
90'ların müziği hiç iyi değil bence :) hakikaten en çöp şarkılar 90'larda çıkmış. tabii ki iyiler var ama asla 70'lerle, 80'lerle karşılaştırılamaz. 90'larla özel bi bağımızın olmasının nedeni 70'lerde çocuk olanlarla, 90'larda çocuk olanların ortak bi geçmişinin olması bence. hepimiz özlüyoruz. çünkü bi daha geri gelmeyecek zamanlar ve hep mevcut halimizden memnun olmama hali var. sanki o zamanlar her şey çok güzeldi gibi geliyor. aslında değildi. çatışmalar tırmanmıştı, insanlar gözaltına alınıp kaybediliyordu (bkz: cumartesi anneleri) falan filan.

90'lar favorilerim ise, müzik olarak tabii ki sezen aksu. her dönem olduğu gibi o dönem de en üretken ve iyisi oydu. levent yüksel, sertab erener, şebnem ferah, tarkan gibi türk müziği için önemli şarkıcılar da bu dönemde çıktı tabii, bunları da unutmamak lazım.
  • nathanieltroy  (31.07.12 12:51:18 ~ 12:52:10)
geçtiğimiz 10 yıla göz atarsan şimdiden 2000 leri özlemeye başlayabilirsin. dönem dönem çok iyi parçalar çıkmış ve o dönemi etkilemiş. aslında insanlar 70li yıllar ya da 80lerin müziği dediklerinde o dönem çıkmış sağlam sanatçıları kastediyorlar.mesela the beatles,elvis presley sadece 60ları değil 70li yılları da derinden etkilemiştir ya da popun kralı michael jackson sizce sadece 80li yılların starı mıdır? michael jackson un en unutulmaz şarkılarından "dont stop till you get enough" ve "rock with you" 1979 un şarkıları aslında."they dont care about us" 1996 nın kaydı.aynı şekilde 1999-2002 arası çıkan elektronik-dance hitleri sonraki 5 sene boyunca bi daha çıkmamıştır.modjo(lady,what i mean,no more tears),dj spiller ve sophie ellis bextor,roger sanchez,superman lovers ve daha niceleri

  • hatasızcoololmaz  (31.07.12 13:13:50)
muzıkler falan iğrençti 90ların. özellikle ilk yarısı çok iğrenç.

benim favorim (bkz: grup vitamin)
  • leni 09  (31.07.12 13:18:43)
cosmicstring ; harikasın.

  • indeed  (31.07.12 14:15:10)
dediğiniz gibi sadece nostaljik gelmesidir özelliği. yoksa 80ler gibi bi kalite söz konusu değil asla doksanlarda pop ve rock ta. benim favorim sepultura, pantera ve bilimum brütal death metal grubuydu. en tatlısı da göteborg death iydi. gençlik işte

  • geldiler  (31.07.12 14:19:27)
demet akalinin bebek sarkisi var,di ya ne superdi 2010 lar derse cocugum birden tiksinirim ben.

  • alideemir1  (31.07.12 14:39:19)