[]

lys sorunsalı

bugün belki çok cevapladınız biliyorum ama :)

şimdi 3 dil puanımız var dil 1 2 3 olmak üzere

ben sınava ingilizceden girdim. alman dil edebiyatı okuyabilir miyim? veya herhangi bir dil bölümüne girebilir miyim?

ayrıca 2 yıllık geçiş hakkım var bankacılık sigortacılık - dış ticaret bölümlerine (meslek lisesi mezunuyum) 2 yıllık myo tercihi yapacağım başka şehri tercih edebilir miyim?

ayrıca 2 yıllık öneriyor musunuz?

çok teşekkürler!

 
okursun.


  • klassno  (20.07.12 23:02:50) 
almanca bölümleri üniversiteden üniversiteye değişiyor. istanbul üni. alm. müt. ter. almancadan alırken marmara üni. alm. müt. ter. ingilizceden alıyor, bunları dersaneyle gorusmek, tercih kılavuzundan incelemek vesaire daha kesin sonuclar elde etmenı saglayacaktır. ama mesela rus dili edebiyatı bölümüne rusçadan almıyolar tabi giriyosun ingilizceden, hazırlık okuyosun.


  • hjarteblod  (20.07.12 23:04:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.