odtu yuksek lisans

selamlar, odtude yukseke basvurmayı dusunuyorum ama nasıl olur ne gerekir hic bisi bilmiyorum. bu donem icin ales suresi gecti sanırım. gerci 2011 bahar doneminde alese girmistim ama puan hala gecerlimidir bilmiyorum. bi de baska neler gereklidir, hangi sınavlara girmem gerekir yardımcı olabilecek arkadaslar mesaj atarsa sevinirim.

www.fbe.metu.edu.tr

2011 bahar dönemindeki ales de geçerlidir hala. 3 yıl mı ne geçerlilikleri.
  • ron dennis  (17.07.12 14:41:55)
başvuru dönemleri de geçti diye biliyorum, çoğu arkadaşım sonuçları bekliyor artık. önce başvurmayı istediğiniz bölümün sayfasını ziyaret etmekle başlayın siz, doğru bilgileri(her yüksek lisans programına göre değişir kriterler) oradan almaya bakın.

ancak genel olarak ales, ingilizce ve referans istenir.

zor bir süreç değil, biraz araştırmayla olur.
  • hiperaktifmanyetik  (17.07.12 15:08:17)
ya bi senedir basvurcam 3 donem gecti basvurmadim usengeclikten hep. evet suresi gecti ama donem ortası basvurcam oluyosa

  • b w n s p  (17.07.12 15:10:13)
dönem ortası her program başvuru kabul etmiyor, onu takip edin. öncelikle üşenmeyin. :)

  • hiperaktifmanyetik  (17.07.12 15:12:40)
:) www.fbe.metu.edu.tr valla burda 3 - 31 aralık demis ona guveniyorum. o zamana kadar su belgeleri arastırırım artk ales toefl ne gerekiosa artk

  • b w n s p  (17.07.12 15:23:17)
toefl ielts gibi sınavlar yerine odtu-iys sınavına da girebilirsiniz, o kadar para vermekten ziyade 80 civarı bir ücret ile ingilizce belgesine de sahip olursunuz, hem daha kolay.(tabi başka bir yere ingilizce belge vermeniz gerekiyorsa bu durumda toefl veya ielts belgelerini almalısınız).

bu arada bizim sayfa değişmiş ya, yeni farkettim. :)

umarım kabul alırsınız.
  • hiperaktifmanyetik  (17.07.12 15:38:17)
iys ye baktım simdi ondan haberim yoktu ama onunda tarihini gecirmisim :/

  • b w n s p  (17.07.12 15:54:04)