istiklal caddesi'ndeki standart kafeler

böyle her insanın girip oturduğu nereler var, kafede bir özellik aramadan? şu verdiğim örneklere benzeyen yerler arıyorum: mado, dilek pastanesi, saray muhallebicisi...

özsüt, starbucks, gloria jean's(kapandı gerçi), çeşitli nargile kafeler falan..

  • buzzlightyear  (13.07.12 11:54:01)
galatasaray lisesinin hemen yanındaki aşağıya inen sokaktaki kafka,
galatasaraydan tünele inerken sağdaki sokaklardan birinde yine şirin kafeler var,
istiklal'den imam adnan sokağa dönünce sokağın sonunda karşınıza çıkan orhan veli şiir evi,
kumbaracı yokuşu'nda mihrimah sultan.
demirören avm'deki nosta. balkonu güzel.

(tabii mado - dilek - saray gibi yerlerden biraz daha karakterli mekanlar ben yolumun üzerindeliğine göre dalıyorum birine.)
  • 9kuyruklukedi  (13.07.12 12:09:19)
nargile cafe olarak cafe keyf'i önerebilirim.

tabii gidip nargile içmek zorunda felan değilsin. kola, icetea, meyve çayları vs.
  • pukka212  (13.07.12 13:05:05)
galatasaraydan tünele giderken barcelona cafenin yanında bir pasaj vardır. oranın kahvesi de çayı da harikadır. avluda çınar ağacı felan güzel yerdir.

  • hosein  (13.07.12 13:06:10)
(bkz: ara kafe)

  • baldur  (13.07.12 13:12:29)
Biraz pahalı sayılabilir ama Midpoint de iyidir. Galatasaray'dan Tünele giderken Sol tarafta geniş girişli bir pasajın sağ duvarından giriliyor. Terası da var, yazın ideal oluyor.

  • sinematematikci  (13.07.12 13:14:18)
yine galatasaray lisesinin aşağısından bir mekan,
yokuş aşağı yürüyünce sağda "limonlu bahçe".
modern magazin deyimiyle "keyifli bir mekan" :D
  • 9kuyruklukedi  (13.07.12 13:19:21)
aslında beğendiğiniz kafeleri değil de, daha özelliksiz kafeleri arıyordum ama bu cevaplar da güzel tabi. sıradan ve bilinen kafeler var mı başka?

  • silent enigma  (13.07.12 14:12:58)