sağlıklı nesiller üretmek (genetik)

selamlar ahali,

geçen bi yerde görmüştüm. 40 yaşını geçmiş erkeklerin spermlerinin daha olgun ve sağlıklı olduğunu o sebeple genç değil de olgun erkeklerin daha kusursuz bir genetiğe sahip bireylerin doğmasını sağladığı yazıyordu.

zeki, çevik, ahlaklı, eli ayağı düzgün, sağlam genlere sahip, yakışıklı-güzel, sağlıklı vs bireyler için ne yapılabilir?

*özetle, spermlerin kalitesini arttırmak ne şekilde mümkündür?

duzenli ve saglikli bir hayatin varsa yeter. sperm kalitesini arttirmak gereksiz.

  • keltikfrost  (12.07.12 14:42:00)
vaktiye adolf diye bir adam denediydi onu. pek işe yaramıyor ama.

  • in vino veritas  (12.07.12 14:48:58)
Karşı tarafın 1 ay kimyasal içerikli kişisel bakım yapması engellenir (takviye besin hapları, makyaj, bakım kremi, deodorant vs.) Hala alımlı hala çekiciyse ondan sağlam gen gelir.

Deodorant sıkmazsa kokar ki bu diyecek kadar salak varsa bu arada zaten çıksın gitsin siteden. Ter kokusundan da gen tahlili yapıyor beyin bizim denetimimiz dışında, kendi kusurlarını örten gen buldu mu karşı tarafın ter kokusu dahi -boku çıkmadığı sürece- hoş gelir. Ayrıca duş almasın demedim hatırlatayım :)
  • rearazem  (12.07.12 14:50:33 ~ 14:51:10)
hani kimi sülaleler vardır, onlarda herkes 90'ı 100'ü görür...
çift olarak öyle bir sülaleden olmak gerek sanırım sağlam çocuğa sahip olmak için.

bizim sülale 70'i uzaktan görse devrilir mesela imamın önüne.

sağlıklı olmanıza rağmen tüp bebek yöntemiyle en sağlıklı spermi aldırıp koydurmak mantıklı olur mu diye düşündüm, sadece düşündüm.
  • 9kuyruklukedi  (12.07.12 15:37:27 ~ 15:38:24)
Bazen birini goruyorum, belli, adam bi kac puan onde baslamis hayata, ister istemez geciyor aklimdan "tohumu saglam abi" diyorum kendi kendime. iste ben de bu tohum kalitesini arttirmak icin ne yapabiliriz baska, onu soruyorum.

9kuyruklu.nun dedigi nasil olur? ben de dusundum, sadece dusundum ama kas yaparken goz cikarmaya donebilir?
  • dahinnotha  (27.07.12 01:56:51)
Hem sorunuzun yanıtı, hem de @9kuyruklukedi'nin dediğinin olabilmesi için: @keltikfrost +1

  • grgn  (27.07.12 02:27:04)
yabancı tıbbi kaynakları, makaleleri falan okumak lazım sanırım.

  • 9kuyruklukedi  (27.07.12 11:03:10 ~ 11:03:20)