Mükerrer İş Başvurusu (İşveren Gözüyle)

Bundan 2 ay kadar önce bu iş bulma sitelerinden birinde gezinirken bir yere başvurdum. 2 hafta sonra falan başvurduğum yerden aradılar ve ben "artık iş aramayı bıraktım" gibisinden teşekkür edip, red cevabı verdim (Şartlar öyle gelişmişti, o şirketla alakalı bir durujm değildi). Şimdi tekrar iş arama/taraması yaparken aynı firmanın halen aynı pozisyona ihtiyaç duyduklarını gördüm.

Eğer adamların yerinde olsan ikinci kez başvuru yapan adama (ilkini reddetmişken) nasıl bakarsın?

bence unutmuşlardır seni görüşmeye gitmediysen.

  • ekaterina  (11.07.12 10:17:21)
bence sorun olmaz. Sadece bazı çok kurumsal firmalarda blacklist gibi bir uygulama var. onun dışında kim kimdir unutuluyor.

  • hatali sifre  (11.07.12 10:19:03)
kisilerin nasil bakacagi onemli degil. eger ihtiyacin varsa basvurunu yap. hem gorusmeye cagirip hem de ne karaktersiz seymissin diyecek halleri yok:)

  • keltikfrost  (11.07.12 10:20:20)
tekrar başvur hacı,
zira ik unutkandır.

  • seyduna6687  (11.07.12 10:23:56)
bir insan kaynakları personeli olarak cevaplamak istiyorum sorunu: ilk olarak tabikide şansını dene ve başvuru yap..hatta gerekirse bire bir görüşüp durumu izah etmeye çalış...unutma konusuna gelince hiç kimse bu durumu unutmaz,başvuru yapılmışsa muhakka bi yerden hatırlanır...işveren gurur meselesi yapıp geri çevirmezse eger işe alma ihtimali yüksek..çünkü daha ünce degerlendirilmiş işe uygun biri olarak görülmüşsündür..

  • kalphırsızı  (11.07.12 10:24:37)
vakit kaybetme hemen başvur.

  • basond  (11.07.12 10:25:20)
başvur gitsin müdür, isteyenin bir yüzü kara, vermeyen zenci

  • arnatuile  (11.07.12 10:26:47)
Ben de sizin gibi düşünüyorum zaten, gene de fikir almak önemli. Teşekkürler.

  • dungangadunganga  (11.07.12 10:36:30)