Budizm'e Nasıl Geçiş Yapabilirim?

Bildiğiniz gibi yakında uzakdoğu yolcusuyum..E orada da Muhammed yok Buda var :D

Benim budizm in barışçıl felsefesi çok hoşuma gidiyor...Bunların ortamına katılmak için neler yapmam lazım?

Elime bi tütsü falan alıp, tapınaklarına gitsem, "buda bizi korusun" falan desem, bilmiyorum ne yapsam...benide aralarına alırlar mı acep :))

Yani bir aptallık yapıp huzurlarınıda bozmak istemiyorum. Hiçte fikrim yok tütsü, buda heykeli falan :O

bekle kontenjanlar açıklansın sonra işte sıralamaya girersen geçersin.

  • paintov  (09.07.12 23:41:21)
nasıl geçilirden ziyade geçtikten sonra ne olur daha önemli.

!!"mürted"!!
  • apsurt  (09.07.12 23:43:51)
(bkz: zeka) önce şunu bir araştır kanka

  • sndnzr  (09.07.12 23:45:34)
İslamın barışcıl felsefesinden haberiniz yok sanırım. Kendi nefislerini kardeşlerinin nefsine tercih edenleri görünce barışcıl kelimesinin az kaldığını görürsünüz.

  • fiber  (09.07.12 23:47:42)
evet çok barışçıl felsefeleri(!) var o yüzden kadın çocuk müslüman olanlara ne yaptıklarına bi bakınız.

  • garnet  (09.07.12 23:48:13)
şunun bunun ne yaptığı diyenler var hala... önemli olan ne yapıldığı değil kuranın içinde yazanlar. açın okuyun biraz.

  • sndnzr  (09.07.12 23:49:22)
evet dinlerin içinde en tapılası budiz ama onda da bir ton saçmalık var www.google.com.tr

  • belize  (09.07.12 23:50:11)
türkülerinden başlayabilirsin

www.youtube.com

  • uykusuz her gece  (09.07.12 23:51:47)
buda bizi korusun ne amk? boyle dersen almayacaklari kesin.

  • madman  (09.07.12 23:52:38)
önce aç bir budizmi oku bence.

  • goldentitan  (10.07.12 00:00:10)
  • albayrak  (10.07.12 00:19:59)
.. Kendileri son derece ihtiyaç içinde bulunsalar bile onları kendilerine tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden, hırsından korunursa, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir. Haşr Suresi 9. Ayet)

  • fiber  (10.07.12 00:48:05)
Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcayanlar, öfkelerini yenenler, insanları affedenlerdir. Allah, iyilik edenleri sever. (Ali İmran Suresi 134) Gayet "barışçıl"

  • fiber  (10.07.12 00:52:35)
@fiber;
maide 33;
allah'a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap var
(buhari , cihad, 148)

“kim dininden dönerse, onu öldürün”
  • denizaya  (11.07.12 16:08:26)
@denizaya,

hocu o ayetten "kim dinden çıkarsa öldürün"ü çıkarttın ya helal olsun. öss'de kaç net yapmıştın paragraf sorularında ?

"allah'a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası.."

diyor ki efendi efendi otur, sana nasıl kimse savaş açmıyorsa sen de islam'a savaş açma. ama savaş açarsan sikeriz belanı diyor. aynısı hristiyanlık için de geçerli amk ne bağnaz heriflersiniz.

ha bu arada, soruyu da es geçmeyelim. hocam benim bildiğim "tanrı misafiri" falan kabul etmiyor bunlar. gidince bir tanıdık bulsan iyi edersin.
  • zaraeta  (11.07.12 16:13:46)
@fiber,

hiç güleceğim yoktu. kadınlarınızı dövün ama barış içinde, yahudilerle, hristiyanlarla dost olmayın ama barışçı bir biçimde. dininizi savaşla, kılıçla yaymaktan geri durmayın ama barışçı bir biçimde. islam tasavvufunun dahi barışçılığı asyadan devşirdiğine dair teoriler varken. ne diyeyim, allah'ınız akıl ihsan eder inşallah!
  • hınzırpaşa  (11.07.12 16:17:37)
anladigim kadariyla zaten sen cok dindar degilsin, boyle soyle gitsin sorarlarsa, ne etliye ne sutluye karisirim de :)
orada da baska bir dini inceleme firsatin olacak iyi degerlendir, iyi yolculuklar!

  • mavicorap  (11.07.12 21:23:07)