epey tuzlu tulum peyniri suyu icmek

ya bizim dolapta cok tuzlu sert tulum peyniri suyu var. ben olurum biterim sert tuzlu tulum peynirine. ne kadar tuzlu olursa o kadar iyi. bunun suyu da muthis oluyo benim nazarimda. ama bugune kadar sadece iki yudum iki yudum icmisimdir. kor mor eder diye dusunuyorum. cok tuzlu.

bi de burdan bi teyit edeyim , nolur soyle bi bardak falan icsem? beyin kanamasi falan mi geciririm? kor mu olurum?? asiri tuzlu!

yaım çay bardağı+limon la tüket madem öldüysen

  • stayout  (06.07.12 19:13:19)
yeterince su içersen üstüne atarsın tuzu. böbrekleri yorarsın biraz

  • hocuspocus  (06.07.12 19:15:16)
oğlum tuz felce kadar götürüyor. ekmekteki tuzu bile azaltma peşinde şimdi sağlık bakanlığı. bazı avrupa ülkelerinde tuz tüketiminde kota bile var.

  • dahinnotha  (06.07.12 19:44:33)
günde 6 g tuzun azı yarar fazlası zarar. (6g = 1 çay kaşığı) diyorlar bence içme. böbrekleri eline alırsın sonra o kadar tuz yüzünden.

  • merena  (06.07.12 20:54:50)