tavla zarının ortasını delmek

elimde bir zar var, bildiginiz tavla zarı.
hatirasi cok buyuk, hep yanimda tasimak istiyorum ama cuzdanimda vs yer yok.

Bir tavla zarinin ortasini delmek mumkunmudur? anahtarlik vb olarak kullanabilirim en azindan.

Mumkunse bunu kim yapabilir? Marangoz vs mi sormaliyim?

tesekkurler

matkapla delinir.matkabı olan birine sormalısın

  • Kierkegaard  (03.07.12 16:22:24)
Mengeneyle sıkıca sabitleyip, matkapla delinebilir... Anahtarcılar yapar...

  • ataman  (03.07.12 16:25:23)
ataman +1
mengene le sıkıştırılmaz ise parçalanır,
ince uçlu sağlam bir delici lazım.
  • seyduna6687  (03.07.12 16:38:49)
gümüşçüler,incik boncuk satan dükkanlar kolayca deler hatta gitmişken ona uygun bir kolye zincir vs de bakınırsın

  • pinokyo  (03.07.12 16:41:46)
karşıdan karşıya delme sakın. zarın 1 numaralı yüzünden zarın merkezine, yani yarısına kadar del. içine ince bi te sokup dolgu malzemesi şeklinde olan yapıştırıcılarla deldiğin yeri tekrar doldur. telin açıkta kalan ucunu da kıvırıp halka yap. halkanın birleşen kısmını da lehimlet.

  • alikavazinmahmut  (03.07.12 16:54:00)
ilk etapta tamamini delmeyi dusunuyordum ama parcalanabilir. oncelikle anahtarcilara bi danisayim. olmadi dolgu yaparim.

  • archely  (03.07.12 17:21:50)
matkabın küçüğü kıvamında, markasının adıyla bilinen dremel diye bir alet var. kontrolü kolay olur. ustası matkapla da yapar ama ustası yapar işte.

  • hınzırpaşa  (03.07.12 17:29:31)
kim yapar bilmiyorum ama geri dönüşü olmayacak bir iş olduğu için önce farklı bir zarda deneyin derim.

  • anonim yazar  (03.07.12 17:32:27)
istanbudaysan ve bana ulaştırabilirsen bizim işyerinde tam istediğin gibi deldirtebilirim.

  • c1b2k3  (03.07.12 19:41:40)