evin tüm odalarına nasıl müzik yayını yapabilirim

ben wireless/bluetooth hoparlörlerle yapabilirim diye düşündüm ya da acaba küçük çaplı bir radyo anteni alıp küçük radyolar mı koysam odalara ya da başka bir öneriniz var mı?

edit:pil/şarj sorunu minimum seviyede olursa çok güzel olur

ya da şöyle de sorabilirim, otellerde tüm odalarda müzik yayını nasıl yapılıyor

  • fishbone  (29.06.12 19:13:06)
biz yaptık bunu ablamların evine yalnız ev çok büyük değil bildiğin 90m2 3+1, kablo çektik ufak hoparlörler koyduk bir günümüzü aldı, en ucuz çözümü bu sanırım ki otellerde de bu işi kablo çekerek yapıyor olma ihtimalleri yükse.

  • lunedor  (29.06.12 19:20:21)
kablosuz hoparlörler, radyo anteni küçük radyolar falan ufak bi prodüksiyon değil. boşuna masraf ve uğraş olur. onun yerine hoparlörlerin kablolarını kes ve başka bir kablo ekleyerek uzat. otellerde falan da o şekilde olsa gerek. çoklayıcılarla beraber tüm hoparlörler tek bir yayına bağlıdır kablo vasıtasıyla.

  • dahinnotha  (29.06.12 19:26:40)
Kablosuz yapabilirsiniz, ama parazit falan olabilir. Güzel ürünler kullanmanız lazım.

Kablo ile yapayım derseniz metrelerce kablo çekmeyin, birkaç metreden sonra ses bozulur (Ne kalitede bir yayın yapmak istediğinize bağlı olarak). Bunun için DI box, balanslı kablo falan kullanmanız gerekir.
  • johan sebastian  (29.06.12 21:36:16)