kızların erkeklerin peşinden koşması?

selam ya beybiler, çok kafamızı kurcalayan bir konu bu sizin fikirlerinizi merak ettim, şimdi hep arkadaşlarımın sevgilisi var ama kızlar koşuyor resmen adamların peşinden ne bileyim her çıktıklarında hediye alıyorlar, en çok onlar arıyor soruyor vs., merak eden gene kızlar, adamlar da tık yok gibi ha arayınca iyiymiş ama aramazsam ne zaman aklına gelirim allah bilir dedi bir tanesi, ne iş arkadaş bu ya. erkeğin olayı kendini sevdirene kadar mı yani ondan sonra saldım çayıra mevlam kayıra mı oluyor? var mı sizin etrafınızda sevgilisine deli divane olan falan çok merak ediyoruz?

dip not: hiçbirisi çirkin vasıfsız falan insanlar da değil bu arada gayet güzel kızlar.

sizin evrendeki olivia kızıl saçlı di mi?

  • lunedor  (25.06.12 19:51:21)
yok valla sapsarı saçları var :) ölücez lunedor bu dertten dalga geçme pls.

  • ekaterina  (25.06.12 19:53:35)
@ekaterina gelin bizim grupla tanıştırayım sizi ilgiden manyağa dönün isterseniz :)))

  • lunedor  (25.06.12 19:56:59)
yahu zaten sevgili olduktan sonra huyu değişiyor adamların, ayarlayana kadar bir dil dökmeler bir sürprizler sonra hepsi bitti, çok zaman da geçmemiş ya çok garip ben mi anlatamıyorum derdimi acaba :)

  • ekaterina  (25.06.12 19:58:38)
@kaerin bu da biraz fazla olmuyor mu ama? yahu söyleyin bana a dostlar hesapsız kitapsız ilişkimiz var çok mutluyuz diyen bir allah kulu yok mu ya. illa trip mi atmak lazım değerli olmak için, süründürmek mi lazım. net olmak suç mudur? bu soruların cevapları verilmeli :D

  • ekaterina  (25.06.12 20:00:29)
hacı o iş cinsiyete göre değil bence ilişkiden ilişkiye değişiyor. yaş döneminee, çevrenin anlayışına göre bile değişir hatta. ama bir er kişisi olarak kız tarafının koşturma limitinin daha az olduğu kanaatindeyim. yani sizin oralardaki ilişkiler doğal, olması gerektiği gibi. güvenle tüketiniz.

  • ne zaman gitti tren  (25.06.12 20:01:01)
@ne zaman gitti tren yaşlar 25 hepsi işinde gücünde çalışan insanlar işte.

  • ekaterina  (25.06.12 20:02:10)
etrafımdaki kızların %90'ı aynen böyle geyşa ruhlu. işinden feragat edip oğlanın evine gidip silip sürürüp yemek yapanlar mı istersiniz; evde tatlı, börek, çörek yapıp sevgilisinin işyerine giden mi.. bu ara bizim kızlar da çirkin değil aksine işleri güçleri yerinde. ayaklardan pedikür, saçlardan fön eksik olmayanlardan.

sevgili işleri karaborsa bu zamanda. ahir zamanlardayız kardeşlerim.
  • merena  (25.06.12 20:02:39 ~ 20:14:52)
@merena sen de mi, toplaşıp ağlaşalım kız :)

  • ekaterina  (25.06.12 20:03:22 ~ 20:04:45)
Sevgilisi olan erkeklerin peşindenmi koşuyor arkadaşların yoksa kızlar sevgilileri olduğu haldemi peşinden koşuyor kızların.

  • chiko06  (25.06.12 20:04:16)
yahu bu geyşa ruhlu kızlar nerdesiniz siz yahu???? ben tanışma değil sonrasını da kastettim, yahu sen çok romantiksin veya sen fazla ilgi gösteriyorsun diye terk edilen adamlarla dolu etrafım benim :))

@ne zaman gitti tren +1

ve bir başka 4S sonucu olabilir bu durum.
  • lunedor  (25.06.12 20:05:25)
@chiko yok yahu hepsi kendi sevgilisinin peşinde bir zorlama bir itekleme var, sevmiyor da değiller vallahi biliyorum ama yok, no action. @merena'nın dediği gibi işte.

@lunedor nerde hacı o adamlar, ilgiye hasret kaldık :(
  • ekaterina  (25.06.12 20:05:59 ~ 20:06:55)
valla benim ilişkimde öyle arkadan koşma gibi bir durum yok, bana onlar ilişki gibi gelmiyor zaten. tek taraflı ilişkiye istekli gibi yani. öyle bir şeyi sürdürmek de çok çocukça geliyor. zamanında kadın olarak benim de daha çok üzerine düştüğüm ilişkilerim oldu ama uğraşamadım bir-iki hafta sonra ayrıldım beklediğim ilgiyi göremeyince.

  • loralynn  (25.06.12 20:06:30)
Selam arkadaşlarınla oturuyoruz selam söylediler. Burası mı burası 25 cm kulübü sad but true.

  • layer26  (25.06.12 20:06:58)
yahu bu kızların romantik erkek yerine öküz erkek tercihinden kaynaklanıyor olmasın? :D

@ekaterina burada çok var ama işte kimisinin bmw'si yok, kimisinin omuzları dar, kimisinin geliri türkiye ortalamasında, kimisinin ses tonu normal, kimisinin adonisi yok o yüzden görünmez oluyor olabilirler
  • lunedor  (25.06.12 20:07:09 ~ 20:09:27)
  • ermanen  (25.06.12 20:12:47)
@babamsagolsun iyi de bu insanlar hiçbir zaman öyle sallamamazlık falan yapmamışlar ki, bence olmaz olsun böyle davranış staylası.

@ermanen yahu piç falan değiller normal insanlar, sen gibi ben gibi. öyle çapkınlık çok yakışıklılık durumları falan yok işte nasıl anlatayım daha. durulma dönemlerine girip ciddi ilişkiye adım atılmış sen düşün işte ordan.
  • ekaterina  (25.06.12 20:12:55 ~ 20:14:07)
@ekaterina

farklı versiyonları var işte :)
  • ermanen  (25.06.12 20:16:33)
@nehir bebeyim seni de biliyorum ben, bi de vırvır yok kızlar şöyle böyle derler, asıl erkekleri anlayamıyoruz siz ne diyorsunuz ya, zirve düzenlicem lan az kaldı tamamen sevgililerinden yakınıp ağlaşma üzerine olacak :D

  • ekaterina  (25.06.12 20:18:42)
@ekaterina şimdi bak ciddi oluyorum bir süre(kıymetini bil pek olmam bak:)

ilişkinin ilk safhalarında ilgi fazlalığı normal, ilişki ilerledikçe ilginin dozu iki taraf tarafından ayarlanır ama burada farklı beklenti veya dengesizlik varsa tek sorun "o iki kişi uygun değiller birbirlerine", insanlar cins cins, kızlarda şöyle bir durum var yüz verme peşinden koşarlar ilgi göster hah bu cepte deyip sallamazlar, e erkeklerde de benzer bir durum var. örneklerden çıkarımım şu, bazı erkekler kızlara istedikleri gibi davranıp tavladıktan sonra normale dönüyorlar ve kızlar bu kandırılma dönemlerinde keklendiklerini fark edemeyip bahanelere sığınıyor, hatun kısmı çok zeki olduğunu iddia edip piç, öküz erkek tercihlerini anlamsız ve çelişik bulan ben burada suçluyu dürüst olmayan erkek ve yeterince zeki olamayan kız arasında bölüştürüp müstehak diyorum.

ilgi göreceli bir kavram ve ilişkileri ilerleyişinde belki de en önemli etken, bu yüzden böyle bir rahatsız edici durum varsa ya kabullenilir ya ayrılınır, durum bu. istediğiniz erkeklerde mevcut dışarda ama onlar da ilgi gösterince sizin tarafınızdan iplenilmemeye başlanıyor işte, böyle iğrenç bir döngüdeyiz o yüzden kısmet diyip sonlandırıyorum bu yazımı :)
  • lunedor  (25.06.12 20:20:00)
@nehir dertli zaten yarasını deşmeyin:))

  • bunumu demek istedin  (25.06.12 20:24:44)
benim örneklerden biri ikna etti çocuğu evleniyorlar. çocuk da öyle aman aman bir tip değil yani. bmw'si de yok. kızın evlenmeyi çok yoğun istediği zamanlarda karşısına çıkmak gibi bir şansı oldu çocuğun. o kadar.

hayır bir şey değil bunlar o kadar şımarıyorlar ki bu ilişkilerde sonra olan bize oluyor bundan sonraki sevgili olursan. sana çemkirebiliyorlar bu çayın şekeri niye karıştırılmadan getirildi pff :// diye... hahaha

aman ben yapamam, istemem de o kadar. buldumcuk diye tabir ettiklerimiz de bunlar oluyor sanırım. (kıskançlıktan kuduran kız yazısı oldu bu hahhaha)
  • merena  (25.06.12 20:26:48 ~ 20:28:17)
yahu bu ilgiyi biri tanımlasın? ben çok yanlış anlamlardayım galiba, kronik ergenlikle ilgili bir durum mu bu yoksa? mesaj atmadı, iyi geceler demedi vs durumuysa yani bu soruya yazdığım kelimelere acırım :))

  • lunedor  (25.06.12 20:30:47)
@lunedor ilgi derken örnekli anlatıyorum, gün içinde kız aramazsa aramıyor, haftasonları görüşebiliyorlarmış sadece mesela onda da uykumu alamadım ben diye uyuyormuş beyimiz kızceğiz başını bekliyormuş, ne bileyim görüşebilmek için plan program yapan hep kızlar bu işte olay, bir gün de arayım şöyle yapalım mı diyen yok, birisinin sevgilisi uçaktan korkuyorum diye 4 aydır gelmemiş mesela kalkıp kız gidiyor yanına daha anlatim mi lan.

  • ekaterina  (25.06.12 20:34:13)
@ekaterina ben o kızların akıllarına ... desem arkadaşların diye dedirtmezsin diye demiyorum :) ya böyle tiplere yüz verip, böyle tiplerle birlikte olup sonra bu erkekler neden böyle oluyor demek bilgisayarın fişini çekip bu niye kapandı yaa demekle aynı şey, e şimdi ben erkeğim bu örnekleri görüyorum ve diyorum ki "hacı bu kız milletini sallamicaksın o zaman değerli oluyorsun bak" haksız mı oluyorum peki? kendimiz ettik kendimiz bulduk değil mi bu iş birazda? aşk meşk demeyin gözünüzü seveyim, böylelerine aşık olmak anca aşık olduğuna kendini kandırmaktır hele ki dediğiniz gibi çok yakışıklı, paralı değilse ki öyle olursa daha az bir aşk durumu vardır ya neyse.

  • lunedor  (25.06.12 20:37:35 ~ 20:39:19)
aşkın parayla, yakışıklılıkla ilgisi yok ki. takılıyorsun işte ne bileyim. bak şimdi bu kız örnekteki adamı peşinden koştursaydı aylarca yüz vermeseydi de sonra işler bu hale gelseydi hak verirdim sana ama tamamen karşılıklı gelişen olayların bu hale gelmesi acı veriyor kenks. 4s'e de geri kalanına da diyesi geliyor insanın.

  • ekaterina  (25.06.12 20:39:29)
@ekaterina biraz ağır konuşabilir miyim? hakaret yok gibi ama;

bak benim de başıma geldi bu tip şeyler, ilişki başlangıcında ilgi eşit, her gün aramalar, birlikte planlamalar, görmek için fedakarlıklar vs vs ama 3-4 ay sonra çağırınca ya bugün yorugunum veya ders çalışmam gerek, bir iki makul mazeret kabul ediliyor tabi ama bu iş kornikleşmeye binince bir süre ama çok uzun olmayan bir süre kendini de kandırıyorsun, ya hakikaten işi var kızın vs diye de bu iş baktın standarta biniyor o zaman sana güle güle diyorsun, bunu diyemiyorsan karakterinde bir eksiklik vardır bana kalırsa, ha bunu dedikten sonra karşı taraf o ilk baştaki ilgiye dönüyor işte burada kanmamalısın çünkü değişen bir şey olmuyor uzun vadede, burada kanıyorsan da yine karakter gelişiminde bir sıkıntı var derim ben.

kısaca seni iplemeyen adamın peşinden bir koşarsın, iki koşarsın, üçüncüyü koşuyorsan sıkıntı sendedir. hırsızın da suçu var ama yemişim hırsızı benim şu an ki önceliğim sizlersiniz.
  • lunedor  (25.06.12 20:46:53 ~ 20:48:36)
lan ?! bizde tam tersi ?? hassiktir :/

  • zaraeta  (25.06.12 20:51:18)
@zareata olsun gel aramıza sevgilisinden ilgi göremeyenler derneğine hoş geldin.

  • ekaterina  (25.06.12 20:53:37)
arkadaş biz çıktığımız kızlara ilginin kralını gösteriyoruz yaranamıyoruz. öyle çirkin bi tipte değiliz yani. ama paralel evrende de erkek ilgisi göremeyen insanlar var. neden buluşmaz bu iki cins bir türlü anlamam.

  • Wolfware  (25.06.12 21:40:02)
bütün kızlar toplanıp bi karar almamız lazım. şimdi ben bi tane buluyorum normal davranıyorum diyelim, adam defolup gidiyo başka bi kız buluyo, o kız buna kul köpek oluyo yok yere. ben de mutsuz oluyom, o kız da, yani bu erkeklerin götünü kaldırmamak için anlaşma imzalayalım ki, bunlar da "nasılsa beni şımartacak kız çok" diye ilişkilerin içine etmesinler.

  • shiranai  (25.06.12 21:55:02)
@shiranai doğru söylüyorsun bacım :)

  • ekaterina  (25.06.12 21:57:02)
bu cinsiyet milliyetçiliğiyle hepinize müstehak birbiriniz :)
yahu kızlar toplanmasa, erkekler toplanmasa insan olarak toplanıp yahu bu ilişki konularının bokunu çıkardık hepimiz makul ve mantıklı olalım desek?

  • lunedor  (25.06.12 22:05:38)
lunedor geldi. beğenmediği bir şey yaptık her an kezban diyebilir kaçın :P

  • merena  (25.06.12 22:09:50)
@merana bu duyuruda kezban dediğim biri çıksın hepinize benden hmm tuborg gold :) ben kezban prototipi ile muhatap olmamaya kasıyorum zaten tutupta kezban olduğu kararını verdiğim birine niye kezban diyeyim ki? e cevapta belli "uff snn be slk" olacak,
a-ha kezban mode: on; "böyle aşikarlıklarla zaman kaybetmeyi sevmem gizemlerin hastasıyım tartışmanın ustasıyım", korkmayın yani :)

dur duyuru cevabı ekleyeyim silmesinler;
4S evrenseldir.
  • lunedor  (25.06.12 22:13:52 ~ 22:17:05)
birine kişisel olarak demenle alakalı değil. ota boka kezban yaftasını yapıştıranlar çok sıktı. bununla alakalı.

hemcinslerimizin süper varlıklar olmadığını irdelediğimiz bir duyuru altındayız. hani eleştiri serbest. ama bu kezban olayı şuna döndü son zamanlarda: olur olmaz her şey acımasızca eleştirilip olay kezban diye yaftalamak moda oldu. bu çok rahatsızlık verici ve buna kalkıp da eleştiride bulunmaya kalkarsan hoop sen de artık bir kezbansın..

kısacası fikrine katılmayanlara kezban diyenlerden arınmış bir sözlük ve duyuru istiyorum. çok baydı çok. geyşa kızlar bile gözümde melek gibi kalıyor o derece. tee karşılardan ayşe kadın fasülye yapıp elinde tencereyle erkeğin evine servis yapan kızlardan bahsediyorum yani düşünün.
  • merena  (25.06.12 22:22:52 ~ 22:27:01)
@merena duyurular karıştı :S
burada kezban iması vs yapılmadı ki hiç yani ben yapmadım en azından, e kezban göndermesi yapılan duyuru başka yerde orada konuyla ilgili cevabım var zaten. ayrıca yıllarca kadınlar, erkekler hakkında genellemenin bokunu çıkarırken biz takmıyorsak da siz bir kezban olayına bu kadar takıyorsanız demekki haklılık payımız var tespitlerde. yani burda erkekler öküz dese biri ben tepki göstermeyi düşünmüyorum bile ki her yerde deniyor bu en az kezban kadar, rahatsız olmuyor erkekler ama belki öküzlüğümüzdendir bilemedim :)

ama bak burada sorulan örnek ile ilgili fikrim " biraz ağır konuşabilir miyim?" ile başlayan cevabımda mevcut ve ben kendimden örnek vermişim kezbanlıkla ilgili bir durum da yok orada. neyse kişiselleştirmiyorum zaten kişiselleşmek özel mesaj ile daha verimli oluyor

fakat bu ufak atışmanın bu duyuru konusuna bir nebze cevap olduğunu düşünüyorum, satır aralarını ve genel atmosferi anlayanlara tabi.

bir ip ucu bu atışmanın cevap olmasıyla ilgili;
ben yaklaşık 4-5 yıllık sözlük/duyuru geçmişimde toplam 3 veya 4 kez kezban ithaflı bir şeyler yazmışımdır ama hemen herkes yazdığı için olay bana patlayabiliyor, geçmişin şimdiye etkisi vs vs quantuma kadar giderim ben buradan artık :)
  • lunedor  (25.06.12 22:29:06 ~ 22:41:08)
herkese ergen herkese kezban tamam sıktı ama adam bişey dememiş gitmeyinsene lunedor un üstüne:)

  • bunumu demek istedin  (25.06.12 22:52:27)
@lunedor yok karışmadı da cinsiyet milliyetçiliği diyince bir de üstüne sen dayanamadım. takmak değil ama ben nasıl cins cins erkekle karşılaşsam da beğenmediklerime öküz diyip geçmeden önce 2 kere düşünüyorsam, erkek/kadın herkesten aynı davranışı bekliyorum.

tamam tamam bişi demedik:)
  • merena  (25.06.12 22:53:17 ~ 22:54:27)
@merena yahu ben geçen bir kezban arabanın altında kalıyordu onu bile kurtardım, bu kadar hümanistim ama bizim memlekette kezbana kezban deniyor napalım :) onlar da gerekli aslında bir anlamda sadece sayıları fazlalaştı ki bunun suçlusu da erkekler daha temelindeyse evet sevmesen de bir cinsiyet milliyetçiliği var, kadınlarda da bu milliyetçilik kendilerine daha zararlı bir halde olsa da mevcut maalesef, keşke olmasa.

@bunumu demek istedin evet gelmesinler üstüme :( bu arada mu ayrı olaymış iyiymiş şimdi dikkatimi çekti bak :)))
  • lunedor  (25.06.12 22:56:19 ~ 22:57:06)
adam kezbanı arabanın altında kalmaktan kurtarmış:)) yüklenmeyin! tamam bak merena da bişey demiyo uzatma sende, barışın artık:))
ayrıca mu mi hele bide de da olursa öldürsen ayıramam ilkokulda hocam kötüyse demek:))

  • bunumu demek istedin  (25.06.12 23:04:23)
@lunedor benim kezban arkadaşlarım da var desen tam olucakmış :)) neyse ekaterina'nın duyuruyu şeyettik biraz.

  • merena  (25.06.12 23:15:35)
genç erkeği vahşi at gibi düşün. tepinir durur. sürücü de bir şekilde zaptetmeye, ehlileştirmeye çalışır. olgun adam uysaldır, evcilleşmiştir; tam aksine sürücüsünün peşinden gelir.

kadın erkek ilişkileri böyledir. erkek attır, kadın sürücü. tepinen atın dizginleri bırakırsan veya ilgilenmezsen seni tepesinden atar, gider. evcil olan ise hep peşinden gelecektir.

velhasıl, erkeğin davranışına göre gelişir her şey aslında. ha; erkek evcilleşirse sürücü başka ata yönelir bunu da yaz bir kenara.
  • spiritus sanctus  (25.06.12 23:51:37)
bende de aynı durum yaşanıyor. yıldönümümüzde rezervasyonu ben yaptırıyorum, evine gidip onu alıyorum, o gün bile hesabı ben ödüyorum. buluşmaya geç kalsam bir demet papatya alıyorum gönlünü almak için, iltifatlar, hediyeler gırla zaten (gerçi yılbaşında aldığım hediyeler yüzünden azarlandıktan sonra bir daha hediye almama kararı aldım). üstelik daha ailesiyle bile tanıştırma zahmetine girmedi. hatta bir gün evine bıraktığımda annesi pencereden bakıyormuş, ben de farkında olmadan dizine dokundum ve öpecektim o arabadan inmeden. ne dese beğenirsin? "elini dizimden çeker misin?"

ancak sanırım 3. seneden sonra gözüm biraz dışarı kaymaya başladı bu ilgisizlik sebebiyle, daha ilgili ve olumlu özellikleri sevgilimden fazla adamları görünce. aslında terketmeliyim ama bir türlü yapamıyorum. ne zaman ayrılmak istesem sevdiğini söylüyor, beni önceki sevgilimi unutamakla suçluyor, kendine haksızlık ettiğimi söylüyor. duygusal zekamın sıfır olduğunu düşünüyorum.
  • kayranin kedisi  (26.06.12 13:17:31 ~ 13:41:27)
bu başlığın konseptinde şunu sormak istiyorum, madem buradaki bütün kızlar aynı dertten muzdarip peki neden böyle yapan adamlarla birliktesiniz ki hala? cidden merak ediyorum bunu. genelde bahsi geçen sürelerde ay filan değil yıllar var ortada, çok garip :S

  • lunedor  (26.06.12 13:34:32 ~ 13:45:04)
@nehir33 demek kadınlarda kendini kandırma yeteneği çok yüksek. yok yani bu yıllar sürerken olan bir şey zaten hani 4 yıl ilgili 6 ay değil gibi değilki, burada anlatılan ilk 1-2 ay ilgili sonrası öküze bağlıyor e 1 ay tamam 2 ay tamam 3 ay tamam da 4. ay insan noluyoruz demiyor mu? bu arada ne zaman alışılıyor? hadi bir kere sözle vs kandırdı tekrar ayrılınmadı da ikinci teşebbüste aynı bahane işe yarıyor mu yani? çok bağlanmak, çok sevmek yani cidden nesini seviyorsunuz? valla kusura bakmayın ama o zaman şöyle bir durum var, öküz möküz ama işi gücü yerinde/tipi filan düzgün/çevresi filan iyi vs vs bana kötü de davranmıyor böyle yetinirim ben mantığı, hani eskinin ya memur adam, içkisi kumarı yok gül gibi geçinip gidersiniz yaklaşımının modernize edilmiş hali gibi.

yargılamıyorum ama ilginç buluyorum.
  • lunedor  (26.06.12 14:09:25)
@kayranin kedisi işte tam olarak bundan bahsediyordum, o kadar haklısın ki ayrılayım deyince de ayrılınmıyor bir garip ilişkiler, sadece ilgisizlik yüzünden de bırakılmıyor nehir'in dediği gibi. lunedor biraz daha duygusal bakarsan anlarsın aslında ilk zamanlar o kadar bağlandıktan sonra geriye dönmek pek mümkün olmuyor. çok dertliyiz yahu :(

  • ekaterina  (26.06.12 16:27:30)
valla ben o ilk zamanlarda bu kadar bağlanmayı sağlıklı bulmuyorum. aşkından öldüğüm kız bana 3 kere trip atsa uyarsam tamam bir daha olmayacak dese 3 trip daha atsa bırakırım, gurur denen bir şey var sonuçta. bırakmıyorsam da şikayet etmem niye böyle yapıyor diye çünkü o zaman her ayrılayım deyip gidemediğimde kendi elimle koz vermiş olurum karşı tarafa.

  • lunedor  (26.06.12 17:18:43)
@kaerin hayat o zaman çok güzel olurdu, ama reelde işte o kadar güzel değil olamaz.

  • ekaterina  (26.06.12 19:41:24)