Sitenin açılış sayfasını değiştirmek için ne yapmak lazım ?

Merhaba,

Kurcalayarak yapabilirim sandım mamafih muvaffak olamadım. public_html'nin içinde aramayacak mıyım ben bu sayfayı, şu an üzerinde yapım aşamasında yazıyor o sayfayı bi türlü bulamadım sadece yapım aşamasındaki sayfada bulunan logoyu buldum.

index.php zaten sitenin asıl ana sayfasına ait, ne yapayım da ben bu bakımda yazısını kaldırayım onun yerine bi sayfa koyayım iki siteye link vereyim site oralara devam etsin, ya da hepsinden geçtim dire index.php ye gitsin.

Denk yu

bir ftp ( file transfer protocol ) programi ile siteye baglanip index.php yi indirin.. bir text editor ( notepad, editplus vs ) ile index.php yi acin..

orada yaziyi goreceksiniz istediginiz gibi duzenleyip tekrar ayni sekilde index.php diye kayit edip, ftp programi iel tekrar siteye atin...

direkt bir siteye gidecekse sayfa herseyi silip alttakini yazin;
<? header( 'Location: www.yonlenecek site.com/sayfa.html' ) ;?>

insanlar yaziya tiklayarak siteye gidecekse.. body kismina bunu yazin..
<a href="www.site1.com">site1.com</a><br><br>
<a href="www.site2.com">site2.com</a>
  • bigman  (25.06.12 11:45:32)
problem orda ya zaten hocam.

şimdi index.php ye gelmeden önce bi açılış sayfası var bakımdayız yazıyo bunu bulmam lazım, buna aitte sadece logo var sayfa yok.
  • saiko  (25.06.12 11:48:24)
peki index.html falan olmadığına emin misin ?

  • SemihCebrail  (25.06.12 12:05:59)
smarty teması gibi duruyor. intex.tpl diye bi arat bakalım.

  • alideemir1  (25.06.12 12:27:26)
.htaccess fln var
cgi-bin
config
css
group.php
images
index.php
lang
lib
pages
panel
show_pic.php
usefiles

bunun haricinde 3 tane siteye özel klasör var.
  • saiko  (25.06.12 12:31:00)
pages`in içindeki dosyalar?

  • alideemir1  (25.06.12 12:39:23)
onlar da işte main contacts gallery products.php diye gidiyor.

  • saiko  (25.06.12 12:46:22)
.htaccess

  • midheaven  (25.06.12 12:52:37)
htaccess:

DirectoryIndex group.php
RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.css$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.jpg$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.gif$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.png$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^images/(.*)\.
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^uploadedimages/(.*)\.
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/panel/lib/listbox.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/show_pic.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^lib/(.*)\.
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.js$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.html$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.htm$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.xml$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^fckeditor
RewriteRule ^([^/]*)/([^/]*)/([^/]*)$ index.php?site=$1&lang=$2&$3 [L]

#RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^212\.252\.36\.186$
#RewriteRule ^(.*)$ yapimasamasinda.html [L]
  • saiko  (25.06.12 12:59:28)
index.php içini mesajla gönderebilirim burdan konunun şekli bozulur.

  • saiko  (25.06.12 13:19:50)
bayadır bu işlerle ilgilenmiyorum fakat hatırladığım kadarıyla cpanel'de açılış sayfası olarak kullanmak istediğin sayfayı seçebiliyordun. oraya bakabilirsin. tamamıyla götümden atmış da olabilirim.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (25.06.12 19:25:24)
htaccess'de.
DirectoryIndex group.php

bu satır, açılış sayfasını belirliyor. Yani site açıldığında group.php'yi açıyor, bakman gereken sayfa o, lazımsa eğer.

DirectoryIndex index.php

yaparsan, index.php açılış sayfan olur. ya da direkt o satırı kaldırabilirsin.

13 saat sonra gelen cevap, arama yapanlara belki yardımcı olur.
  • lord esseginziki  (26.06.12 01:16:56 ~ 01:21:28)
yarın deneyip bakacağım.

  • saiko  (26.06.12 01:49:35)