öğrenci evi klima, vantilatör

izmir sıcağına çözüm.. evimiz güneş alıyor ve odalar su kaynatıyor adeta, yurttan yeni taşındık ve sıcaktan uyuyamadık. mutlaka bir soğutucu şart.

üç kişiyiz. üç oda var. odama vantilatör mü alsam (faydalı?) yoksa üçümüz birleşip ikinci el klima mı alsak (daha serin olacaksa salonda yatarız bir iki ay nolacak) pek yanaşmıyo arkadaşlar klimaya pahalı diye ama iki ay burdayım daha ve en az üç yaz izmirdeyiz. ne dersiniz? napabilirim?

herkes kendi odasına kendi bütçesine göre vantilatör alsın.

  • Phoebe  (20.06.12 13:15:02)
Vantilatörle yatıyorum bir boka yaramıyor. Onun yerine para verip klima alın diyeceğim ama vantilatöre göre kat kat pahalı o da.

  • coca--cola  (20.06.12 13:16:16 ~ 13:18:05)
valla klima çok pahalı arkadaşların da istemiyorsa yan çizmeleri muhtemel. yenisi 899 tl fln 9000 btu'lukların onlar da küçük odaları ancak soğutuyor bi de gelecek elektrik faturası da cabası. vantilatör desen çok sıcakta fayda etmiyor bir de kesinlikle senden çevirmeyecek kafası hep yüzüne esecek, ama acil bir çözüm olarak neden olmasın hiç yoktan iyidir.

  • ekaterina  (20.06.12 13:24:30)
www.sahibinden.com

300-350 tl ye klimalar var şöyle 2. el garantili. bunlar alınır mı?
vantilatör soğutmaz diyen çok var...

edit: kule tipi vantilatörlrt iyiymiş evet..
  • etkilenmekicinkotuarkadasariyorum  (20.06.12 13:33:20 ~ 13:42:40)
Vantilatör iyidir müdür. Bir haftadır neredeyse sürekli çalışıyor. Soğutmasa da, hava akımı terlemeni engelliyor. Rahat, mis. Ha evde klima da var ama, ne bileyim, sevmiyorum la' klimayı...

Edi-Büdü: Vantilatör soğutmaz. Hava akımı yaratır. Oluşan akım senin daha rahat ve hızlı soğuyabilmene olanak tanır. Böylece sen mutlu, ben mutlu...
  • Dunedan  (20.06.12 13:35:49 ~ 13:37:00)