Valeye kaç lira veriyorsunuz

Mekanın lüks-orta-salaş gibi olma durumu ve valeye verdiğiniz bahşiş nedir?
Bugün 5 lira verdim de, sonra da kendimi cimri gibi hissettim. Cimri miyim acaba? Bu soruların yanıtını arıyorum dostlar.

ne yaptı da 5 lira verdin işte iyi bile

  • fuzuli  (17.06.12 23:48:31)
lükse göre fakir, ortaya göre cimri, salaşa göre yine iyisin.

  • calmdown  (17.06.12 23:49:07)
lüks veya salaş ortam, hiç farketmez. ne bahşiş bırakırım ne valeye para veririm. ortada cimrilik varsa asıl cimri benim. danke şön.

  • aradaki uzaklik  (17.06.12 23:50:02)
kendimsen genelde fellik fellik yer ararım bulamazsam valeye veririm. yalnız değilsem ve park yeri aramam kötü bir imaj bırakacaksa kesin valeye veririm. her seferinde de 10 lira veriyorum niye bilmiyorum, 5 az geliyo gibi 20 de çok fazla. sonuç bir gallardomuz yok luccanın onune park edelim 100 lira verelim.

  • maskot kisi  (18.06.12 00:06:18)
abi emege karşılık bi teşekkür payı verilir.eger karsıdaki emek verirken efor sarfedip canını disine takıyosa,mesela garsona bahsis verirsiniz sizin yemeğinizi içkinizi taşır size özel hizmet eder en azından yorulur.vale 1 dakika bile sürmeyen bi iş yapar ve sizin özel malınızı kullanır.dilenciye bile 1tl verilen su ülkede valeye 5tl vermek ayıp degildir,ama 5 altı yada bozuk para verilmez

  • mukon  (18.06.12 00:10:26)
seinfeld'in böyle bir bölümü vardı ve aynen bu konuyu tartışıyorlardı yahu.

neyse, cüzdanda en düşük ne varsa onu veriyorum ben, 5, 10.
  • fluorescein  (18.06.12 00:14:58)
bence 5 lira bile çok. valeye bahşiş verilir kültürünü kim çıkardıysa öbür dünyada iki elim yakasında. adam ne yaptı da bahşişi haketti afedersin.

  • srdr  (18.06.12 00:18:51)
Ya sen ona pahalı bir şey emanet ediyorsun sonuçta, arabana göre bahşiş at, orta sınıf bir araçsa 5 normal, bmw gibi lüx sınıfa giren yeni model bir araç ise 5 az gelir.

  • disfircasiyimben  (18.06.12 00:26:56)
ortalama otopark fiyatinin 5 lira oldugunu dusunursek valeye verilecek en dusuk para da 5 liradir diye dusunuyorum.

  • dengesiz pamuk  (18.06.12 00:48:47)
Valeye para vermem. Nedenine gelince; her gelen 5 tl verse, günde ortalama 30 kişiden bahşiş alsa, 150 tl yapar. Bu aylık 4500TL yapıyor. Türkiye'de iki üniversite bitirip bu parayı kazanamayan insanlar var. Ayrıca mantıksal olarak düşünüldüğünde bu parayı neden müşteri veriyor? Valeyi çalıştıran işyeri kimse o versin, müşteri oraya gelmekle zaten bir para bırakıyor. Bu ekstra söğüşleme olayı neden? Metroda müzik yapan bir gence para verebilirsiniz veya markete gönderdiğiniz apartman görevlisine, bunlar normal. Lakin tamamen müşteriyi sikmek üzerine kurulmuş olan valelik kurumuna para yedirtmem.

  • dawkins  (18.06.12 01:31:15 ~ 03:02:01)
valenin mantıgı nedir ben avm otoparkına cekiyorum ücretsiz oluyor cogu

  • para var huzur yok  (18.06.12 03:35:55)
tek derdin bu olsun be.

  • orpheus  (18.06.12 04:22:53)