bilgisayarın devamlı yeniden başlaması

işlemci mi çok ısınıyordur acaba? virüsten olabileceğini sanmıyorum. kasayı temizledim, restart atma sıklığı azaldı. işlemcim pentium 4. işlemci fanını çıkarıp bir de işlemciyi mi temizlesem acaba? bir de termal macun falan mı çekilir mi bu işlemciye? gereksiz mi olur yoksa işe yarar mı?
ekleme: görev yöneticisinden bakıyorum da cpu kullanımı hep yukarılarda, sadece tarayıcı açık, başka bir şey de açık değil.

Birinci adim olaak islemci ile sogutucu arasina termal macun cekin. Onun bir faydasi olmazsa yuzde doksandokuz guc kaynagindandir. Ayni sorunu aylarca yasadim. Kaynagi bir degistirdim. Tum sorunlarim yok oldu. Bana guven.

  • and justice erol  (17.06.12 11:42:58)
bence ona güvenme.

  • low-life  (17.06.12 12:00:45)
cpu kullanımının yüksek olması virüsü akla getiriyor. restart hep aynı anlarda (mesela hep aynı oyunu oynarken)oluyorsa o kullandığın programı kaldırıp bir kaç kez daha dene. bu sorunu çözmezse format atıp sistemi tekrar kurup bir daha kontrol edersin.

termal macun soğutmaya yarar ama eğer donanım bilgin yoksa uygulama. sorunu çözeyim derken daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsin.

bir de cpu sıcaklığını ölçen programlar var. onlarla da cpu sıcaklığı öğrenebilirsin.

geçmiş olsun.
  • tururo  (17.06.12 12:12:51)
termal macun gereksiz olur mu? işlemci fanını yerinden her ayırdığında termal macunu yenilemen gerek.

  • leadri  (17.06.12 12:36:13 ~ 12:36:46)
cpu sıcaklığını bir kontrol et ilk açılışta ve şöyle 5-10 dakikalık kullanımda nerelere kadar çıkıyor ?
çok bilmiyorsan macun olaylarını kendi başına yapmaya çalışma

  • midheaven  (17.06.12 14:08:59)