enstrümantel türk müziği

alttaki pamukkale turizm sorusundan aklıma geldi. ben de onunla yolculuk etmiştim ve enstrümantel türk müziği adında bir kategorileri vardı yanlış hatırlamıyorsam.

hatırladığım isimler fazıl say, fahir atakoğlu, sanırım zülfü livaneli idi.
fakat bir de "tuluğ" diye aklımda kalan biri daha vardı. google ya da youtube gerekli cevabı veremedi. belki de anahtar kelimeyi yanlış hatırlıyordum.

ama fazıl say ve fahir atakoğlu ile aynı kategoride olduğunu biliyorum. kim olabilir o müzisyen? gerçekten enfesti dinlediğim müzikler.

o mudur bilemem ama ahmet kanneci de sevebilirsiniz.

  • atrophy  (06.06.12 16:03:00)
yansımlar da olabili mi ki?

  • hazara  (06.06.12 16:06:50)
tuluyhan uğurlu ?

  • yons  (06.06.12 16:10:16)
ikisi de değil, ama teşekkürler yine de.

klasik batı müziği gibiydi sanırım. pek kullanılan bir isim değildi ama tanıdık geliyor yine biryerlerden. ünlü bir mzisyen olmalı. keman ve orkestra ağırlıklı olmalı. siz yine yazın aklınıza gelenleri, olabilecekleri. tikleri esirgemem=)

edit:
--
@yons
evet ta kendisi, çok teşekkürler. buydu.
  • dahinnotha  (06.06.12 16:10:41 ~ 16:11:22)
tuluğ'a en yakin benim de bildigim tuluyhan ugurlu var. hatta show tv nin jenerigindeki muzik de onun kapanista. sofyada dans adi.
www.youtube.com

onun disinda can attila var. misal rumeli hisarinin yapilisi
www.youtube.com
  • la traviata  (06.06.12 16:14:03)
erkan oğur
ömer faruk tekbilek

  • r_u_h  (06.06.12 17:44:32)