fransa vizesi ve campusfrance ile ilgili soruları

ankaradan mı vize almalı yoksa istanbuldan mı?

-----
merhaba. fransa için vize alacaktım fakat önce campusefrance.a üye ol dediler.

siteye üye oldum. yazın eskişehirde olmayacağım için diğer evin adresini verdim. otomatik olarak beni istanbul konsolosluğuna yönlendirmiş oldular. oysaki ben ankaradan almak niyetindeydim. mesaj attım, adres değişikliği dedim fakat 3 gündür yanıt gelmedi.

sonradan düşündüm ki, istanbul konsolosluğundan mı vize almak kolay yoksa ankara mı? ankaraya pek bilmem, çok fazla tanıdığım da yok. istanbul.dan alayım vizemi, üç beş çevrem de var orada?

ben ist'a 2 kere gittim vize almak için, ikisinde de sabah girdim ogleden sonra vizeleri aldim. ogrenciysen ve tum evraklarin tamamsa, kibarca ist di$indan geldigini iletirsen killik yapmazlar diye tahmin ediyorum

  • exxxessive  (06.06.12 15:20:39)