Beylikdüzü - Neden Ucuz?

Evet EkşiKöy'lüler, iş güçtü KPSS'ye hazırlanmaydı falan derken 2013'te atanırsam iki arada bi derede kalmamak için ev ilanlarına şimdiden bakmaya başladım, fikir sahibi olmak için.

Ama şöyle bişi var, Beylikdüzü'nde hangi eve baktıysam kirası 600'ün altında ve o evler genelde yeni binalar, hatta bi teras kat gördüm ki ben teras kat hastasıyımdır, isterse çatı gece suratıma aksın, terasında monteli mangalı olan yeni yapımı bitmiş 120 m2 daire aylık 300 lira idi

Şu an oturduğum Güngören'de bile 800den aşağı kira yok hele de yapımı yeni biten binaysa domaltmadan bırakmıyorlar

Hadi Şile Silivri falan olsa anlarım ama Beylikdüzü, o kadar uç biryer de değil, yani benim çalışabileceğim yerler de mevcut, çoğu arkadaşım da orda oturuyordu lisedeyken

Neden fiyatları daha ucuz Beylikdüzü'nün?

Hiç beylikdüzüne gittin mi? kaç saat sürüyor biliyor musun? ucuz olmasının sebebi uzaklığı ve arz talep meselesidir tahminimce

  • akruban  (05.06.12 12:20:37)
beylikdüzü'nde 300 liraya daire yok. o dairede bir iş var. satılık ilanlara bakın bir de. fiyatlar metrobüs yüzünden çok yükseldi.

  • ykyt  (05.06.12 12:22:42)
en önemli sebebi uzaklık tabi ki.. metrobüs de olsa en az 1,5 saatiniz beşiktaş tarafına gitmek için harcanacak. ha derseniz ki ben banliyö tadında yaşarım, evim bana yeter, o zaman beylikdüzü tam sizlik.

  • hosein  (05.06.12 12:27:39)
Gittim hatta bazı özel kliniklerde de çalıştım, evet şu an oturduğum yere baya uzak ama, benim çalışabileceğim çok fazla mekan var ve eğer cidden bi işlik yoksa, atama listelerime yazmayı düşünebileceğim bir yer

ykyt, o dairenin olduğu binaya ait tüm ilanlar o fiyat da idi, hatta öyle yeni bitmiş 500 liradan daire kiralayan bi kaç ilan daha gördüm, hatta site içinde bi bina ilanı bile gördüm, o da 500 civarıydı sanırım

napıyo bunlar zam üstüne zam getirim 1200e mi çıkarıyorlar yoksa
  • nolmus yani  (05.06.12 12:28:29)
o daire kesin gürpınardadır ben diyim. haa yine de şehre kıyasla ucuz mu ucuz ama hayatın sadece ev ve iş arasında geçiyor. öyle bi iş çıkışı arkadaşlarla buluşayım taksime gideyim ı-ıhh

  • zenc  (05.06.12 12:29:43)
amanın beylikdüzü o kadar mı boş bi yer?

o kadar çok gezen biri değilim ama 1,5 saat de çekilmezmiş abi ya..
  • nolmus yani  (05.06.12 12:35:15)
Beylikdüzü'nün yarısı deprem yönetmeliği olmayan uzun binalardan oluşmaktadır, özellikle Adakent kısmı, çoğu 99 depreminde hasar görmüştür, bunun yanında yeni yapılan yapıların bazıları da yine heyelan alanına inşa edilmiştir, çarpık yapılaşma olmasa bile bu yapılar yükseklikleri sebebiyle depremde büyük hasar görecektir ya da gidicidir, bunu Beylikdüzü'nde uzun süredir yaşayanlar bilir, sonradan gelmiş ve deprem sonrası 3 4 binliraya ev sahibi olmuş insanlar çoktur ve binalarının durumları hakkında kiracılara durumdan hiç bahsedilmemektedir. Eğer kiraya veya eve çıkmak istiyorsanız Esenyurt tarafındaki yeni yapılan ve maksimum 5 kata izin verilen binalarda, Emlak Bankası'nın yaptığı Bizimkent tarafında veya 2008 2012 arası yapılan yeni binalarda ev tutmayı ya da sahip olmayı tercih edin.

  • general hiyar  (05.06.12 12:47:58 ~ 13:44:47)
beylıkduzu yazmıslardır ama e-5'e yarım saatlık mesafede de olabılır. Kımse talep etmıyordur. Yarım saatte e-5'e cık ordan da dunyanın yolu her yere. Ama buyukcekmece oyle mı? Bıraz daha uzaktayım. Ama yasanacak yer valla.

  • ykyt  (05.06.12 13:19:45)
ebesinin fizanında onda ucuz.

  • kennym  (05.06.12 14:10:02)
Pahalıdır vardır bir hikmeti
Ucuzdur vardır bir illeti...

  • olivia  (05.06.12 16:46:23)