özel sektörde (dershanede) hakkı yenen oldu mu?

yaklaşık 1 yıldır bir dershanede çalışmaktaydım. yaklaşık 3 aydır maaşım verilmediği için istifa dilekçemi verip ayrılmaya karar verdim. ancak hala maaşımı alamadım. maaşımı almak için aradığımda da dolaylı yoldan "çalışacağın başka yerler için hakkında iyi şeyler söylemeyiz" gibi tehditler aldım. kurumda görevini en iyi yapanlardan biriydim. Ancak kurumda bu durumda olan tek kişi ben değilim. çalışıp ayrılanların çoğuyla davalıklar ya da onların da parası ödenmedi.

alacağım para yaklaşık 800 tl. bu para için bunlarla uğraşmaya değer mi? yoksa dershanelerde durum hep böyle mi?

hep öyle. sömürünün ağır olduğu yerler oralar.

  • merena  (04.06.12 19:30:42)
sağolun. hayatımda kimseye kolay kolay saygısızlık yapmış değilim. ama o kadar çirkinleştiler ki böyle bir durumda olduğuma çok şaşırdım. tehdit almam ise daha da üzdü beni. gerçi kurumdan kendileriyle iyi şekilde ayrılan bir kişi bile yok şimdiye kadar. sebep aynı hepsinde de tabi ki...

  • schizophrenia  (04.06.12 19:38:56)
800 değil 80 bile bırakmamak lazım böyle şerefsizlere.

  • baldur2  (04.06.12 19:44:02)
maaş alamama şeklinde değilse de farklı örneklerle oldu. görevini en iyi yapanın, en iyiyle, en iyiyi geçtim iyi ile muhattap olma ihtimali, küçük bir ihtimal dahilinde olan bir ülkedeyiz. uğraşmak için gerekli motivasyona sahipseniz uğraşın.

  • wilhelmwasmuss  (04.06.12 20:17:53)
hakkınızla kazandığınız para 10 lira bile olsa lütfen böyle şerefsizlere paranızı bırakmayın. istediği kadar tehdit etsin, asla karşılarında ezik kalmayın. hiç bi şey yapamazlar çünkü. ayrılan tüm hocalarıyla böyle olan bir dersane piyasada da tanınıyordur zaten. gerekirse siz de onları tehdit edin, sosyal medyayı kullanır, öğrenci sayınızı düşürürüm deyin!

hatta lütfen şu dersanenin adını bi söyleyin de bilelim. terbiyesiz herifler. çok sinirlendim. öğretmen olduğunuzu unutmalarına izin vermeyin lütfen

korkmayın, güçlü olun ve hakkınızı alın!

(3 yıldır dersane piyasasının içindeyim, yazdılarını beni çok senirlendirdi g)
  • yalnizca  (04.06.12 21:42:08)