kredi kartı vs. banka kartı

Uzun süredir kredi kartı kullanıyorum, şimdiye kadar borcumun tamamını zamanında ve eksiksiz ödedim, aşırı harcamalarım da yok zaten.

Bir yandan da banka kartım var, onu sadece para çekmek için falan kullanıyorum.

Malum türkiyede deli bir kredi kartı çılgınlığı var, karşı değilim, eğer birileri kredi kartı kullanmayı becerebiliyorsa sorun yok bence.

Acaba kredi kartı kullanımını bırakıp banka kartına mı geçsem diyorum, ama kredi kartının da limitinin artması gibi olayları kullandıkça oluyor. Asıl amaç burada kredi kartın limitini yükseltmek, ileriki zamanlar için. Ha kredi kartımı sık kullanarak limitim yükselir mi bilemiyorum, maaş bordromla sanırım her zaman maaşımı yükseltebilirim zaten.

Kararsız kaldım, eğer banka kartına geçersem, ilk 1 2 aylık süreç azıcık sancılı olacak gibime geliyor. Ya da hiç kurcalamayıp böyle mi devam etsem

hiç kurcalama borcunu ödeyemeyip, hesabını bilmeyip patlatsan anlarım da hepsini zamanında ödüyormuşsun da, banka kartının sağladığı bir avantajda yok ki, bir de içinde para var mı yok mu sürekli kontrolde olmak zorunda olacaksın onun da eksileri var yani üstüne, bence böyle devam et.

  • ekaterina  (02.06.12 13:50:04)
banka kartına taksit imkanı olmuyor sanırım
bilgi...

  • anathemamen666  (02.06.12 14:35:20)