adsl kota aşım ücreti

efendim şimdi bizim hanım - kendisi 4 gb kotalı kullanıcısı- kotayı biraz aşmış bu ay. download miktarı 11 gb olmuş azizim. ttnet in sitesinde de şöyle bir açıklama bulmuş, aktarıyorum.

"Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 1024 Kbps 4 GB ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 YTL'yi ve 2048 Kbps 6GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 86,25 YTL'yi geçemez."

şimdi biri bana anlatsın arkadaşım biz bu ay ne kadar fatura ödeyeceğiz? şoktayım romalılar, öyle böyle değil.

birincisi ben romali degilim! bunu burada kim cikardiysa o'na uyuz oluyorum bu da iki.

faturanin üstünde yaziyor efendim. kota asiminda 1 mb icin ne kadar kestikleri. onun üzerinden hesaplayiniz.
  • trimpot  (03.10.08 01:27:12)
şimdi aşılan kota 7gb.
7gb=7168mb
7168*0,01(ytl/mb aşım ücreti)=71,68 kota aşımından gelen ek ücret
61 ytl yi geçemeyeceği söylendiği için 29+61=90 ytl fatura gönderirim ben olsam...
  • aysiku  (03.10.08 01:34:13)
Aslında gayet açık ve net yazılmış ve divit ise daha da açıklığa kavuşturmuş ama bir kere daha açıklamakta fayda gördüm...
Bakınız ne yazıyor "1024 Kbps 4 GB ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 YTL'yi ... geçemez."
Yani 61 YTL 1024Kbps limitli kullanıcı için gelebilecek EN YÜKSEK tutardır. Aylık ücretinize eklenecek DEĞİL, size fatura edilecek TOPLAM meblağ (yine alıntı ile "aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı") 61,25 YTL'den fazla değildir.

PS: Ben 13 GB ettim ordan biliyorum.
  • ben bizzat kendim  (03.10.08 02:02:55)
@patricia teyze
size 61,25 lira fatura gelecek yaklaşık olarak, yaklaşık diyorum çünkü yuvarlamaydı felan tam miktar tutmayabilir..

@bir2uc4bes6

4gb kotalı tarifeden kotasız tarifeye geçtiğiniz ay ödeyeceğiniz fatura "kotalı fatura+kotasız fatura" kadardır. 30+50 yani... şimdi bunun ne kadar saçma ve mantık dışı olduğunu biliyorum.. şunu da biliyorum size bunun böyle olacağı yani tarife değiştirdiğinizde iki tarifenin toplam ücreti fatura edileceği siz tarife değiştirken söylenmiyor..ama telekomdur tekeldir istediğini yapıyor.. benim itiraz edecek vaktim olmadığı için düşünmedim ama siz deneyebilirsiniz... zira mantıklı olan sadece 50 liralık faturadır... kotayı aşırı aştınız diye kotasız tarifeye geçmeseydiniz keşke.. uzun lafın kısası bir aylığına iki aylığına kotasız tarifeye geçmek zarar oluyor 30lira fazla ödediğiniz için.. halbuki kotalı tarifeyle iki ay sınırsız kullansak 25 ytl fazla ödeyeceğiz kotasız tarifeye göre...
  • yazark  (03.10.08 02:14:45 ~ 02:15:12)
bu arada ben kotalı trifeden kotasız tarifeye geçtiğimde ayın başıydı.. yani 4gb olmamıştı ama yine de 80 lira geldi

  • yazark  (03.10.08 02:20:14)
iki kere başıma geldiği için biliyorum. 61.25 ten kuruş fazla gelmeyecek. hazır geçmişken indirin biraz daha.

  • ben de bir gun yazar olurum belki  (03.10.08 14:11:41)
bende araya gireyim aynı sorun bende de var.

yani ne kadar aşarsak aşalım 4 gb kotamız olsada sonuç hep 61,25 ytl mi gelecek? 13-15-7-8 gb yapsak da?
  • kucukkiz  (04.10.08 00:05:43)