toz halinde coca cola

bir arkadaşımdan duyduğuma göre burger king vb. yerlerde coca cola toz olarak suya karıştırılıp elde ediliyormuş. bu doğru mu? sanırım türkiye'de imal edilenler de amerika'dan toz halinde geliyor.

ebet toz kola

  • neira  (31.05.12 14:21:22)
bunun satıldığı bir yer var mı alıp kendimiz yapsak nasıl olur :)

  • frodox  (31.05.12 14:23:40)
sadece coca cola değil, pepsi, fanta, yedigün, ,ice tealar da öyle.

  • expressive  (31.05.12 14:24:13)
kendin yapamıyosun çünkü onlara tüp halinde kolaya karıştırılan karbon gazıda geliyor o kolayı doldurdukları makine karıştırıp çıkarıyo onları

ama ice tea olanını yaparsın, hatta eskiden lipton icetealer vardı 1 ltlik toz konsantresi atıyodun suya içiyodun direk aynı hesap
  • berginyonbaenre  (31.05.12 14:29:19)
açılın bu konunun uzmanı benim. ömrümü verdim mcdonalds'a.

lipton ice tea toz halinde gelir. içine arıtılmış su koyup karıştırır makineye dökersin.
kola fanta gazoz özütleri pekmez kıvamında havası alınmış plastik paketler içinde gelir. makineye bağlarsın o içine arıtılmış su ve karbondioksit basar. kimi zaman mcdonaldsda veya burgerda içtiğiniz kolanın tadının maden suyu gibi gelmesinin sebebi özütün bitiyor oluşudur
  • hocuspocus  (31.05.12 15:16:01)
toz gibi değil de konsantre, yoğun bir sıvı gibi aslında.

  • merena  (31.05.12 17:36:03)