Vücut Geliştirme ve Beslenme

şimdi 1,69 boy 68 kilo'yum. vücut geliştirme işine merak saralı 6 ay kadar fln oldu. söz konusu kiloyu da bu evrede aldım zaten. ilk başladığımda daha zayıftım tabii.
neyse, bu süre içinde vücudum bayağı topladı. six pack sahibi oldum, omnuzlarım hayli gelişti fln.
elimden geldiğince de beslenmeme dikkat etitm. hiç tatlı bişey yemedim mesela bu süre boyunca.
sorum şu ki, bu işle uğraşanların kaçamak yapma hakkı var mıdır? mesela arada sırada -aşırıya kaçmadan tabii- tatlı bişeler yesem ya da ne bileyim çok acıkken büyük karışık bi pizza löpletsem, yine de formumu koruyabilir miyim? özellikle karın kaslarını koruyabilmek açısında soruyorum bu soruyu.
amino da alıyorum bu arada, günde 3 tane olmak kaydıyla.
tşk.

bokunu çıkarmazsan sorun olmaz. Haftada bir takıl.

Edit: Ben diyet yaparken diyetimi etkilemiyordu ama irademi zayıflatıyordu. Yedikten sonra daha çok zorlanıyordum yememk için.
  • poseidon1  (31.05.12 12:51:21 ~ 12:58:25)
bence olmaz. haftada 1 big mac'ten alacağın kaloriyi telafi edebilirsin sanırım. ama bir gün hamburger, bir gün pizza, sonraki gün kebap ve baklava yersen bozulur.

  • der meister  (31.05.12 12:53:53)
hiç bir kuvvet beni pizza yemekten, tatlı,yaş pasta, lahmacun, çiğ köfte, kebap yemekten vazgeçiremez. gayet de fit'im :d

  • expressive  (31.05.12 12:59:51)
en sağlam sporcular yarışmaya hazırlanan adamlar bile haftada 1-2 öğün 'cheat meal' yapıyor. gönül rahatlığıyla yapabilirsin.

  • giderbey  (31.05.12 13:26:25)
madem öyle, 6 aylık tatlı orucumu bozuyorum o zaman.

  • pangea  (01.06.12 12:24:48)