araç ruhsatı sahibi, araç çekme işlemi

babamın üzerine kayıtlı bir araba var ama bu araba işyerimizde çalışan bi eleman tarafından başka birine satılmış, parasını da almış. ama ruhsatı devredememiş haliyle, bizi dolandırdı, sattığı adamıda dolandırmış anlıycağınız. şimdi arabayı bizim elemanın sattığı adamdan istedik herif vermedi, kaba kuvvet kullanmaya hiç gerek yokş polise çalındı diye versem, adreside budur desem beni uğraştırırlarmı? sonuçta ruhsat babamın adına, ama arabayı kullanan adamda sigortasını felan yaptırıyomuş, kaskosunu yaptırıyomuş düzenli olarak? adamı hırsız yerine koymalarınıda istemiyorum napsak bilemedim. gidip araba biyerden dururken çekiciyle kaldırıp götürsem? bu seferde anahtarı yok, 2006 model golf araba ne kadara gelir anahtar yaptırma

Satan sahistan sikayetci olun bence.

  • elalemin derdi  (28.05.12 19:16:34)
Kusura bakmayın da çok saçma geldi bana bu anlattığınız. Madem araba satılmış, alan kişi kullanmaya başlamış, kaskosunu, trafik sigortasını filan yaptırmış.... Bunlar 1-2 günde olacak şey mi? Günlerdir aklınız nerdeydi? "Bizim bu araba nerde?" diye sormadınız mı hiç? Kayıp olduğunu anlayınca polise gitmediniz mi? O kişi nasıl olmuş da sizin aracınızın anahtarlarını almış?

Ayrıca alan kişi salak mı, arabanın devrini yaptırmadan önce nasıl oluyor da o kadar parayı satanın eline sayıyor bu adam?
  • marcelle  (28.05.12 19:33:22)
@zaharael adam ne diye dava açabilirki? arabayı ona satan ben değilim, parada almadım

@marcelle bu olay yeni değil esasen. uzun uzun yazmıyım diye kısaca bi özet geçtim ama... olayın esası şöyle bu bizim elemanımıza arabayı biz aldık, aslında onun arabasıydı ama parasını bize ödemesi lazımdı. parayı ödemeden kaçıp arabayı sattı 1 -2 sene önce felan bizde arabanın izini yeni bulduk. sattığı adamda tanıdığı güvendiği için ruhsat devrine gerek kalmadan almış. o adamıda hırsız diye ihbar etmek istemiyorum o da suçsuz yani ama bizde arabamızı istiyoruz yani
  • 05  (28.05.12 19:43:59 ~ 19:47:18)
zamanında çalındı diye ihbar yapabilirdiniz. şimdi de yapabilirsiniz. satan eleman dolandırıcılıkla yargılanır, araba size verilip muhtemelen şu an kullananın masrafları da dolandırıcı tarafından ödenmesine karar verilir. yani olması gereken bu.

  • r_u_h  (28.05.12 21:09:17)