Sizce gelinlik kiralanmalı mı, satın mı alınmalı?

Merhaba çok yakın bir arkadaşım evleniyor da çok kararsız kaldı, gelinliği kiralayayım mı satın mı alayım diye. Bu arada 300 tl farkediyor, satın almakla kira arasında. Alsam dolabın dibine atıcam orda duracak diyor, bir sürü yer işgali falan, almasam da içimde kalacak diyor. Sizce mantıklısı ne ya? bana fikir ver, akıl ver diye beynimi yedi.

edit: kiralanmalı şu şu yüzden, satın alınmalı şu şu sebepten dersek benim için çok şukela olur bebişler, ikna edicem kızı neticede zaten panik her şeye.

satın alınmalı.

  • kakao  (25.05.12 12:21:55)
satın alınmalı. özel bir gün, özel bir kıyafet olmalı. diğer kadnların da giydiği olmamalı. ayrıca ileride kızı olursa torunu olursa gösterebilmeli. annemin gelinliği çok çirkinmiş, ona rağmen modifiye edip kullanmayı düşünüyorum.

300 tl çok büyük bir para değil satın alma ile kiralama arasında. ayrıca bir sürü yer de işgal etmiyor abartmayalım. dolabımızda kimbilir neler neler var alıp sadece 1 kere giydiğimiz. bu da onlardan bri oluversin, en azından daha anlamlı
  • la noix  (25.05.12 12:28:47 ~ 12:34:40)
kiralanmalı. gelinlik ona özel dikilecekse tabi. alsa napçak, atçak bi kenara, bir daha açıp bakmayacak bile. ama ona özel dikilmeyecekse veya istediği gibi bir gelinlik değilse satın alınmalı. önemli olan giyeceği gün yani. daha sonra fotoğraflara falan baksa yeterli.

not: erkekim. :)
  • lemmiwinks  (25.05.12 12:30:51 ~ 12:31:35)
tabi ki kiralanmalı. Bi gece giyceksin, sonra nasıl nerede saklıycaksın? İlla torunlarıma çocuklarıma göstermek istiyorum diyosan fotoğraflar, videolarla kolayca yapabilirsin bunu.

  • megalomaniac  (25.05.12 12:43:11)
bence dünyanın en gereksiz pahalı ve lüks listesine girebilecek bir şey gelinlik.
sadece 3-4 saat giymek için neden 3-4 milyar verilir ve satın alınır ki ?
ciddi söylüyorum benim hayatım boyunca aldıklarımı toplayın ki 27 yaşındayım bi gelinlik etmez.kiralasınlar adamı deli etmesinler.onu zaten satın alıp bir yere tıksa 20 yılda kaç kere çıkarıp bakıcak ? her baktığında "ulan bu kadar para vericeğime şunu yapsaydım" keşkelerini her baktığında anıcak.kirala hem yerden kurtul hemde parandan olma.
  • seindfeld  (25.05.12 12:46:29)
alt tarafı gelinlik her şeye panik olmasın o da.

  • hekate  (25.05.12 12:52:51)
200-300 lira için kiralamak mantıksız, zaten giren girmiş diyip satın almak en mantıklısı.. sonradan herifin başına kakar kesin ya da sen alma dersen de kesinkes sana çemkirir "aldırmadın gelinliği böhühühü" diye.. bu sebeplerle günümüz şartlarında satın almak en mantıklısı.

  • hosein  (25.05.12 12:53:42)
gelinlik kendisine özel dikiliyor, ilk kendisi giyecek benim de kafam karıştı şimdi.

  • beni taniyan yok bu sehirde  (25.05.12 13:02:55 ~ 13:03:13)
kesinlikle kiralamalı. arkadaşım satın aldı şimdi kara kara düşünüyo bide yok naftalini yok ıvır zıvırdı uğraşıyo.
ama kiralasaydı bile yine kendi üzerine göre dikilecekti yani hiçbir şey farketmicekti. başkalarının giydiği gelinlik olmicaktı. senin belinle ötekinin beli aynı değil ki zaten her gelinlikte yenisini yaptırıyo gelinlikçiler.
kiralasın gitsin, yeni evleri küçük yapıyolar zaten, koyacak yer bulamaz dolabında.
  • esek sipasi  (25.05.12 13:16:12)
ben direk gelinlik konseptine karsiyim, o acidan seindfeld'e katiliyorum. "abi hayatindaki cok ozel bir an, bir kere x yapacaksin" diye duduklene duduklene bir hal aldik zaten :P

bu yaklasimla secenkler arasindan kiralamayi secerdim ama 300 lira da hakikaten azmis. bence satin alip sonra kendisi satsin sdfkgdflö
  • natnan  (25.05.12 13:17:09)
300 tl için pintilik yapmasın.sonuçta ona özel hazirlanicak.hem özel günlerde giyer falan arada ambiyans olur.

  • iloushka  (25.05.12 13:20:28)
satın alınmalı. çocuğuna torununa hediye eder ilerde, onlar da retro tasarım diye kesip kırpıp giyer ya da belki kızı olur o giyer düğününde. evet çok duygusalım.

  • 9kuyruklukedi  (25.05.12 13:25:58)
kiralanmalı.
sadece bir defa kullanacaksın,
saklaması bi ayrı bela olur hem.
  • seyduna6687  (25.05.12 13:37:17)
pintilikle uzaktan yakından alakası yok. kiralanması gerektiğini düşünenlerdenim. söyle ki gereksiz alışverişler listesinde 1 numaradır kendisi. evet gelinlik beyaz önemli gün falan feşmekan daaa anasını satıym adet bizim bile değil be! biz gelinlik giymeyiz, bu toprakların insanları "acer esvap" giyer. tabi şartlar değişti şimdi mintanla şavlar giyecek değilim bende gelinlik giyeceğim ama satın almam. isterse arada 50 lira oynasın.

hatıra ise; annemin gelinlik ayakkabıları durur. altında arkadaşlarının ismi yazılı, arada giyer evin içinde tur atarım. :)
  • cecilia  (25.05.12 13:57:09 ~ 14:00:17)
üstüne göre diktirmeli, satın almalı. anlam yüklemek garip gelebilir ama evlilikte her şeye sıfır, beyaz, temiz başlamak kafası diye bir şey var.

hele de 300 tl fark varsa düşünmesin hiç. benim arkadaşlarım sonra o gelinlikleri ne yaptılar biliyor musunuz?

1-2 sene saklayıp evin içinde eğlencesine 2-3 kez giydikten sonra (muzır eğlenceler de vardı o işin içinde) hepsi de ihtiyacı olan evlenmek üzere olan fakir genç kızlara verilmesini sağladılar. o kızların mutluluklarına paha biçilemez.
  • anlam  (25.05.12 14:25:17 ~ 14:25:52)
biz evlenirken eşim kiralayalım dedi tüm ısrarlarıma rağmen, biz de ona göre gittik bir moda evinde diktirdik, ilk giyen o oldu. baskasının giydiğini giymedi yani.

  • vadrigar  (25.05.12 14:32:33)
kesinlikle alınmalı. hele 300 lira fark için, ben kiralık gelinlik giymiştim böhü böhü olmaya gerek yok. hatta siz aranızda toplayın en kötü verin o 300 milyonu. üzmeyin gelin kızımızı.

  • mahnita  (25.05.12 15:16:28)
satın alınmalı. 300 tl çok değil. ayrıca eski günleri yad etmek için de birebir. :D

  • t3hn0  (25.05.12 15:22:23)
Kiralik bir gelinlik dugun gunu onu tedirgin edebilir, ya bir yerine bir sey olursa diye. Satin alsin bence, ha hatirasi var diye dusunmuyorsa, yer kaplayacak diye uzuluyorsa birine hediye eder olur biter.

  • sharon and hope  (25.05.12 18:56:03)