sizce alınır mı? (hdd almayı düşünenler bakın bi)

uzakdoğudaki sel baskınları, tsunamiler, fırtınalar yüzünden dünya hard disk piyasasındaki malum artış azıcık da olsa fiyat takibi yapanların dikkatini çekmiştir.

vatan bilgisayar'da WD 1 TB 2,5'' mypassprt usb 3.0 hdd 300 lira ve ücretsiz kargo ile... arada 320 ye falan indirdiler de bu kez bayağı indirmişler...: www.vatanbilgisayar.com

normalde daima vatan'dan daha ucuza satan webdenal'da bile 360 TL

www.webdenal.com

hazır bu kadar düşmüşken ve de yeni bir hdd'ye acayip ihtiyacım varken alayım mı sizce?

edit: toshiba hakkında bir şey diyecek olan var mı peki?

mesela daninnotha'nın tavsiyesiyle şöyle süper bir şey buldum: www.webdenal.com (bunun hakkında bir iki olumlu eleştiri alırsam alabilirim bak)

mediamarktda wd 320 gb usb 2.0 120 tl.
hayatta portatif diskte 1 tb almam. bozuldu mu oturur ağlarsın nasıl kurtarsam diye. portatif işler için ise 320 gb misler gibi yetiyor da artıyor bile.

  • ben smyrna  (25.05.12 12:10:24)
peki ilk hdd'im gibi tümünü film ile doldurmayı planlıyorsam? makul bir fikir mi?
gerçi ben de büyük boyutlu disklerin hepsine dediğin yaklaşımla soğuk bakıyorum ama çok dikkatliyim, hatta bazen yerinden oynamıyor hdd aylarca..

  • kisa bisey olsun istemistim  (25.05.12 12:13:25 ~ 12:14:09)
bilinçli kullanırsan hdd ne bir şey olmaz. 2tb al hatta diyorum. 320 falan küçük gelir, ben pişmanım sende olma.

  • arden v2  (25.05.12 12:17:35)
  • dave mustaine hayvani  (25.05.12 12:19:06)
@kısa bisey
sakınan göze çöp batabilir ama.

daha önce de birçok kez aynı tavsyede bulundum, iomega gerçekten memnun olduğum ve herkese tavsiye ettiğim bir marka. 500gb prestige modelini kullanıyorum. ona da bir göz atın derim. bu arada vatanbbilgisayardaki oldukça ucuz ama yine de 1tb olunca insan düşünüyor uçarsa nabarım diye.
  • dahinnotha  (25.05.12 12:20:41)
@dave mustaine tamam da 3.5'' ayrıca üsteklik 1 tb fiyatı normal bence. ben 3.5'' lerden nefret ediyorum. adaptör falan intihar sebebi benim için...

@arden di mi yaa. ama 2 tb 2.5'' yok :/

@daninnotha hem de nasıl batar evet. bu konuda deneyimim fazlaca var. iomega bakayım biraz o zaman...
  • kisa bisey olsun istemistim  (25.05.12 12:27:29)
valla bundan 1.5 sene evvel 3.5 inçlik 1tb hdd i 140 liraya aldım, şimdi fiyatlar daha uçuk, Myanmar'daki selden dolayı bir 5 sene daha alınmaz harici hdd, lüzumsuz kazık fiyatlar.

  • dave mustaine hayvani  (25.05.12 12:30:04)
arkadaşlar araştırırken bulduğum alete bakın: www.vatanbilgisayar.com

:D

aslında bu tip aletler bozulmama garantisi verse ya da kurtarmak zor olmasa yok satar bence :/
  • kisa bisey olsun istemistim  (25.05.12 13:25:32 ~ 13:26:03)
yerinden oynatmıyorsan dahili al? :) ha laptop varsa yap bir ucuz pc tak içine 6 tane sata3 2 tb disk. mis. inan toplamda daha ucuza gelir. ve tabii ki hızlı da olur.

  • ben smyrna  (25.05.12 14:40:44)
gösterdiğine benzer wd'nin 8 tb olanı var. lan bağlantılı. ama gereksiz pahalı. benim dediğim gibi pc al yap daha ucuza gelir.

  • ben smyrna  (25.05.12 14:42:04)
yok ya yeni kasa falan bana göre iş değil. portatif olacak eşyalarım.
ama birincil sebep donanımdan falan pek anlamamam. kanayan yaram bu benim...

  • kisa bisey olsun istemistim  (25.05.12 15:22:14 ~ 19.10.12 12:25:35)