ickilerle alakali bir soru (hafif ickiler) - (ramazan dolayisiyla rahatsizlik verici bir soru olabilir, affola)

simdi ben bu cardinal melona bayildim. icimi cok rahat ve kokusu muthis (kavunu normalde de cok severim ben)

icki kulturum de olmadigindan soruyorum,
bana "bogazi cok yakmayan" + boyle "ic isitan", "kokusu da meyvali veya meyvali olmasa da boyle hafif, hos", "alkol seviyesi cok yuksek olmayan" ickiler soyler misiniz?

tum bu ozellikleri icinde barindiran ickiler nelerdir bildiginiz tavsiye ettiginiz,

cevaplar su sekilde olursa super olur

cardinal melon - kavun aromali - türü
baileys - cikolatali - likör

vs. gibi

tesekkurlerimle.

malibu olabilir hindistan cevizi likoru,
archers olabilir, seftali aromali..
baileys zaten demissiniz..
bunlar disinda meyvali votkalari meyva sulari ile birlestirebilirsiniz.. (gazli icecek icmediginiz icin, yoksa sade gazoz diyecektim)
aklima gelenler bunlar..
  • islakkedicorbasi  (28.09.08 00:20:31)
hare' nin kremalı turk kahveli likörünü önerebilirim eğer denemediyseniz. gercekten fiyat performans oranında harikalar yaratıyor kendisi.(aha canım çekti işte)

  • patricia teyze  (28.09.08 00:28:38)
safari kola güzeldir.
ben cok sevmesem de (bkz: appletini) (bkz: martini)

  • alwaysdrunk  (28.09.08 00:34:39)
smirnoff green apple-schweppes bitter lemon ikilisinin mükemmel karışımı.

  • szqnn  (28.09.08 00:35:55)
mojito tam sana göre

  • alkolik imam  (28.09.08 00:52:14)
karadut şarabı derim :) meyve suyu gibi zaten şekerli, ööyle gidiyo. şirince olabilir marka olarak,ya da ev yapımı kapadokyadan. e benim canım çekti ama

  • kanuniye  (28.09.08 01:04:05)
karadut şarabını dener ve seversen herhangi bir öksürük şurubu -tatlı olması şartıyla- işini görebilir bence : )

  • joelskellington  (28.09.08 01:08:34)
kahula tavsiye edebilirim ayriyeten bulabilirsen mozart likörü bağımlılık yapabilir.

  • horozbina  (28.09.08 01:23:28)
iç ısıtmaktan kastın kışın ısınmaksa küçük bir matara al içini de acıbadem likörüyle doldur kahveye damak tadına göre ekle, hastası olabilirsin, olmayabilirsin de.

iç ısıtmaktan kastın her türlü alkolün çarpmadan bir kaç kadeh önce yaptığı ısınma hissiyse dediğin kriterlere en güzel rum uyar. cuba libre yapabilirsin mesela az bir zahmetle akşam evde otururken.
  • agk  (28.09.08 01:38:04 ~ 01:38:33)
(bkz: sangria)

  • oldtimer  (28.09.08 01:40:40)
(bkz: limoncello) icimi kolay ama alkolu biraz yuksektir
(bkz: martini) icimi kolay bana gore meyvasuyu gibi

  • sanio  (28.09.08 02:09:04)
(bkz: pina colada)

  • ravioli  (28.09.08 03:59:42)
  • ermanen  (28.09.08 07:29:53)
  • ermanen  (28.09.08 07:32:09)
(bkz: tatli ickiler)

  • ermanen  (28.09.08 07:34:29)
smirnoff north enfes olur diyeyim ben sana.

bi de likorler de tatlıdır genelde.
  • bryan fury  (28.09.08 11:10:33)
1 fincana(mug olan fincan yani);
2 kapak konyak+sicak cikolata ekle, istersen biraz da seker katabilirsin. kisin super olur bu. kar veya yagmuru seyrederken bunu icmek +1000 mutluluk puani getiriyor.

  • kayranin kedisi  (28.09.08 12:56:46 ~ 12:58:01)