ubuntu fanı çok döndürüyor.

komik bir başlık oldu, fakındayım.

bilgisayarıma tam uyumlu değil mi bilmiyorum ama laptop fanı hızlıca dönüyor sürekli. w7de böyle bir sorun yoktu. daha önce de ubuntu kurmuş, bununla karşılaşmamıştım. wubiden girince oluyordu bu fakat tam kurulumda sıkıntı çıkmıyordu. packard bell easy note serisinden bir bilgiasyar. 64bit işlemcili. yanlış ubuntuyu kurmuş olabilirim. desktop versiyonunu indirmiş olabilirim. sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi? uyumlu olup olmadığını nereden kontrol ederim?

11.10. normalde bellekten kullanıyordum. çünkü w7 sıklıkla arıza yaqpıyor, acil durumlarda onarmak yerine ubuntuyu kullanıyordum. fakat bıktım w7den aynı bellekten sıfır kurulum yaptım.

ek sürücüler ile ilgili bir uyarı verdi az önce. güncelleme yapmasına izin verdim. onları ayarlamakla meşgul şimdi. laptop soğutucusunu da kapattım şimdi, iyi gibi.

12.04 e yükseltme yapıyor aynı zamanda.
  • dahinnotha  (23.05.12 15:53:04 ~ 15:53:32)
Windows'ta pil 1 saatte biterken Ubuntu 12.04 ile 2.5 saat kullaniyorum. kesin ayarlarda bir problem vardir.

  • curt  (23.05.12 16:46:56)