Siyah Araba Alınır mı ?

2-3 haftadır beklediğim Peugeot 3008 Feline sedefli beyaz araç bayiye geldi. Ancak üst camı çatlak olarak geldi. şimdi 3 seçeneğim var:

1. Yeni bir sedefli beyaz beklemek. Fransadan gelecekmiş. en az 1 ay diyorlar.
2. Camı değiştirelim 1000 TL indirim yapalım diyorlar. Ancak 0 arabanın tamir görmesi içime sinmiyor.
3. İnci Siyahı feline hazır varmış. Onu almak.

Siz olsanız ne yapardınız ?

siyah araba sıkıntı ne yazık ki. temizliği çok zor. ben olsam 1 ay beklerdim. 0 araba alıyorsun, için rahat etmedikten sonra 1000tl için değmez.

  • jangara  (21.05.12 15:28:03)
alma.
yalan söylüyorlar böyle durumlarda.
10 gün sonra gelir araç.
ellerinde ki aracı çıkarmak için yaptıkları taktik hacı.
  • ottoturk  (21.05.12 15:28:13)
rengi içime sinmişse, araba da çok acil lazım değilse fransa'dan gelecek olanı beklerim.

asla tamir ettirmem. üst cam dediğiniz sun roof gibi bir şeyse onun değişmesi için tavan sökülür. asla oynattırmayın 1000 lira için.

araba acil lazımsa, bir an önce alayım diyorsam siyahını alırım. ama siyah içime sinmeyecekse kesinlikle beklerim.

siz de düşünmüşsünüzdür ama başka bayilerde vardır belki?
  • kibritsuyu  (21.05.12 15:30:29)
o bayii de camı çatlak aracı alma öncelikle. ikincisi siyah araba alacaksan aracı her gün yıkayacak bir yerin olması lazım eğer böyle bir yere sahipsen al yoksa çok pişman olursun. zira 1 tam gün dahi temiz kalmıyor araç çok büyük sıkıntı.

o yüzden bekleyip 1 ay da olsa 2 ay da olsa istediğin içine sinen aracı al
  • skywalkeremre  (21.05.12 15:31:05)
valla bayiilere çok inanmamak lazım bana da zam gelecek vs. vs. dediler ellerindeki sunrooflu, istemediğim bi renkte olan arabayı sattılar neyse zam falan gelmedi, sakın cam değişimini falan kabul etme nolur nolmaz, 1000 tl bir şey değil. Onun dışında zevkine kalmış ama bence siyah da güzel duruyor tabii temizlik falan sıkıntılı olur biraz.

  • ekaterina  (21.05.12 15:32:54)
Beklemelisin bence.

  • Saat1  (21.05.12 15:53:56)
Ben sizin yerinizde olsam başka bayiye giderdim. Zira 10gün veya bir ay sonra da aynı aracın camını değiştirip yeni gelen diye size veya bir başkasına satabilir.

Sizin de bunu anlamak gibi bir şansınız yok eğer şase numarasına bakmadıysanız.
Siyah almayın derim, mümkünse başka bir bayiye gidin arayın, olmadı başka bir bayiden sipariş edin.
Edit:Nabayım güvenemiyorum insanlara, belki de fazla paranoyağım. :)
  • bach birdir  (21.05.12 16:08:12 ~ 16:17:20)
bekle dostum almışken için rahat olsun 1 ay bekle.

  • basond  (21.05.12 16:10:21)
açık açık söyleyin 4000 lira indirim yaparlarsa alın. yoksa bekleyin.

  • emininsel  (21.05.12 16:21:12)
3008'in arka kısmındaki plastikler beyaz araçta çok garip duruyor, ben sırf o yüzden hazır siyahı almak diyorum.

cam değiştirmeye de kesinlikle yanaşmayın.

ataşehir'de can otomotiv var, şerifali tarafında, biz oradan almıştık çok da ilgili insanlar çalışıyordu, ellerinde araç verdir belki sorun bir.
  • i was me but now he s gone  (21.05.12 16:49:12)
Siyahta karar kıldım. Aslında siyah da düşünmüştüm. Ancak çok temizlik istediğinden 2. sıradaydı. Artık bir yıkamacı ile ortak olmayı düşünüyorum...

Başka bir bayiye ise bakamıyorum. Çünkü eski aracımla takas etmek üzere güzel fiyat vermişlerdi.
  • faithless  (21.05.12 18:18:56 ~ 18:21:08)