Skyrim vs. oynamak için laptop seçimi

Skyrim vs. oynayabilmek için 15 inç bir laptop alacak arkadaşım.
Sizce bu akıllıca bir seçim mi fiyat/performans olarak?

1.876 TL

www.vatanbilgisayar.com

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
İşlemci Numarası 2670QM
İşlemci Hızı 2.2 GHz
İşlemci Hızı(Turbo Boost) 3.2 GHz
Ön Bellek 6 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 8 GB
Disk Kapasitesi 750 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 2048 MB
Ekran Kartı Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli GT630M
Ekran Boyu 15.6 inch
Maksimum Çözünürlük 1376 x 768

Bence yeterli. Ama aklında yoksa, soğutucu da kesinlikle almalı, skyrim gibi oyunlar laptop ı çok ısıtıyor, oynadığından birşey anlamaz yarım saate bir kapanır yoksa.

Tabi asıl tavsiyem laptop yerine direkt masaüstü alması olur sırf oyun için istiyorsa. Laptopın fanını temizlemekti soğutucusuz dize alamamaktı şarjıydı bataryasıydı derken fıtık oluyor insan.
  • nolmus yani  (20.05.12 14:29:04)
nolmus yani +1

oyun oynayacaksa masaüstü almalı. soğutucular da ayrıca laptopu çok yıpratabiliyor ve daha iyi çözünürlüklü bir masaüstü alabilir o fiyata. saygılar.
  • Kamyoncunun vitesi  (20.05.12 14:34:49 ~ 14:37:35)
masaüstü +3

  • Bysb  (20.05.12 14:46:25)
işlemcisi falan aynı ama 6 gb ramli, gt555 li lenovo var çok rahat oynuyorum.

  • contavolta  (20.05.12 14:47:40)
beyler bayanlar yeni bir bilgisayar hele ki yepisyeni ise oyun oynarken ısınmaz. 1,5 sene içinde ısınmaya başlar. hele ki i7 2 gb ekran kartı falan o bilgisayar skyrimi uçurur. ama uzun ömürlü olmaz. 2 sene sonra oyun oynarken kapanır. o yüzden her zaman masaüstü. 5 senelik ortalama bir masaüstü ile skyrimi rahat rahat oynayabiliyorum.

  • ayiadam  (20.05.12 15:05:28)
O seviyedeki bir i7 oyun oynamak için çok iyi bir tercih değil. Çekirdek hızı daha yüksek olan i5 dizüstülere bakmanızı öneririm. Fiyat anlamında da bütçe dostu olacaktır.

  • daddy  (20.05.12 15:11:07)
1376*768 çözünürlükle gt630m ile her halükarda skyrim oynarsınız, herhangi bir zorlama olmaz. Ben aynı işlemci ve ram'le gt 555m de 1600*900 çözünürlükte hight'ta oynuyorum. ortalama 30-40 fps alıyorum.
İşlemcisinden dolayı laptop fazla ısınacaktır, bunun için soğutuculara bakmaya başlayın bence.
Ayrıca şuradan ekran kartıyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz;
www.notebookcheck.net
Bu testlerdeki çoğu fps değeri full hd çözünürlüklerde alınmıştır. Yani sizinki bunlardan çok daha yüksek olacaktır emin olun.
Ben de bu masaüstü fanatikliğini anlayamıyorum. Herkes masaüstü bilgisayarı verimli kullanamayabilir. Sonuçta 7/24 evde değil kimse.
Eğer ayarlardan biraz kısar ve ısınma problemini aşarsanız, pekala oynanır.
  • bugategonline  (20.05.12 15:19:53)
@ayiadam, toshiba laptop almıştım 2 ay içinde ısınıp kapanmaya başladı, hergün fanı temizlemeye uğraşıyordum, belki markadan markaya fark var. tabi hunharca kullanmamın da etkisi olabilir.

  • nolmus yani  (20.05.12 17:29:25)