Alaçatıyı Bilenler?

Haftasonu alaçatıya gidelim dedik ama bilenlere bi soralım önce.
1-izmir-Fahrettinaltaydan otobüs kalkıyormuş doğrumu?doğruysa fiyat?
2-Nerde yemek yenir ne yenmeli?ne kadar tutar yaklaşık? nereler gezilmeli?
3-denize nerde girilmeli?alaçatıya gittik diyelim otobüsle plaja ulaşım nasıl oluyor?
4-ve daha başka önerileriniz varsa alayım

1 - 10 lira (geçen sezon)
2 - çok alternatif var. tam alaçatı da olmasada, kırçiçeği ve dost pide harikadır. pide fiyatları 10-15 arası idi. yine çeşme/ayayorgi tarafındaki "Bizim Ev" de inanılmaz ucuz ve güzel yemekler yiyebilirsiniz. ciğer kavurma ve ızgaraları muhteşem, aslında her yaptıkları muhteşem.
3 - taksi istanbula göre inanılmaz pahalı en az 4-5 katı fazla yazıyor, deniz icin alaçatının suyu inanılmaz soğuk olduğu için pek tercih etmiyrum ben. yine çok yakın olmasa da alaçatı merkeze altınkum en güzel plaj bana göre.
4 - imkanınız varsa araba kiralayın. kesinlikle çok işinize yarayacaktır.
  • cursed  (19.05.12 15:11:07)
3-altınkum
4-çeşme kalesi ve müzesini gezin, çok kayda değer birşey olmasada gidince görmek lazım

  • 05  (19.05.12 15:38:36)