ÇIKIŞ

Üniversiteden temmuz'da mezun oldum ama henüz çıkışımı almadım.

1- Aynı gün içerisinde alabilir miyim?
2- Çıkışı almak için belli bir süre var mı, 3 - 4 ay sonra da alabilir miyim mesela?
3- Kütüphane kartımı kaybettim sorun çıkarırlar mı?
4- Fotoğrafın sakalsız olması şart mı?

Teşekkürler.

2- belli bi süre yok sanırım, ben 1 ay sonra almıştım, o ana kadar kimse bir şey dememişti, şu güne kadar alman gerek diye.

4- ne fotoğrafı?
  • ravioli  (26.09.08 07:48:35)
Bu sordukların okuldan okula, fakülteden fakülteye göre değişir ama;
1- Bildiğim kadarıyla alamazsın. Yönetimin imzalaması gerekiyor.
2-Belli bir süre yok, istediğin zaman alırsın. Ama belgelerini bir an önce ver.
3-Gazete ilanı isteyebilirler kaybolduğuna dair.
4-Evet, sakalsız olmalı.
  • gioberg  (26.09.08 11:30:34)
vaktiyle çıkışına al böyle şeylerin şakası olmaz ülkemizde :P

kütüphaneye borcun yoksa bir problem olmaz herhalde
  • leontes  (26.09.08 11:40:29 ~ 11:41:02)
1- alırsın. en fazla imzalar için biraz koşuşturursun ama bir günde hallolur
2- belirli bir süre yok diye biliyorum ben de.
3- kütüphane kartını bilemem ama kitap iade etmeyi unutmuşsan bayagı ugraştırıyorlar. sen yine de oğrenci işlerini hatta kütüphaneyi ara bir konuş. kıllık çıkarma adına gazeteye kayıp ilanı vermeni isteyebilirler.
4- bu birazda diploma bölümündekilere bağlı benim ilk verdiğim fotoğrafı beğenmemişlerdi sakal yüzünden, kestirip tekrar çektirdim aslında onu da kabul etmeyeceklerdi ama kratos a bağladığımı görünce halletmişlerdi işimi.

not: şimdi aklıma geldi çıkış için de fotoğraf istiyorlar mı? benim bildiğim fotoğrafı diplomayı almak istediğinde alıyorlar.
  • patricia teyze  (26.09.08 11:40:40)
1- Ben belelerimi teslim ettikten 1 hafta sonra almıştım.
2- Her zaman alabilirsin.
3- Pasoyu da istiyorlardı vermemek için gazeteye ilan vermiştim. O kart için de isterler belki.
4- "Sakalımı kesmeyeyim fotoşop yaptırırım hehe" dersen bil ki yemiyorlar. Tecrübe ile sabittir. Bir de takım elbise de şarttı.
  • flame of feanor  (26.09.08 18:26:30)