Harici mi Dahili mi?

Var olan hard disk kapasitem yetmediği için yeni bir hard disk almayı düşünüyorum. Fakat "harici mi dahili mi" konusunda karar veremedim?
Harici, daha kolay olur hem taşınabilir ama çabuk bozulur diyorlar. Dahili ise daha hızlı olur ama bilgisayarını daha çok ısındırabilir diyorlar.

Ne yapmalıyım ve neden?

bence harici. çünkü yanında gezdirir arkadaslarına goturur onlardanda bişeler somurursun yada ne bilim içine fazla ortalıkta, ulaşılabilir olmasını istemediğin seyleri koyar (mesela fotoğraf)saklarsın aleti. hatta 2.5" alırsın adaptor derdi olmadan gomlek cebinde gezdirirsin yada dolapta eldivenin içinde gizlersin:) dusrmedikçe falan bişey olmaz hem ama yinede kibar kullanmakta sakınca yok sanırım:)

  • zapake  (25.09.08 19:07:26)
yok oyle cabuk bozulmaz sadece tasirken fazla sallandirmamaya bak harici diski.sadece kendi bilgisayarında kullanacaksan oyle çok sağa sola goturmek gibi bir isteğin ihtiyacın yoksa dahili almanda yarar var.

  • manonflier  (25.09.08 20:25:40)
bence dahili. isinmasini filan halletmek kolay is, harddisklerin isisi islemcinin isisini gecmez zaten. tasinabilirlik olayi icin 30-40 gb'lik flash disk'ler var ve daha guvenli. bozulma ihtimalleri daha dusuk.
arti guvenligini de dusun, harddiski taktigin bilgisayardan bi virus bulassa, geri donulmesi zor seyler yasanabilir. flash disk'te ayni sey olsa o kadar koymaz.
anakart destekledigi surece daha fazla dahili harddisk en guzeli.
  • paradoxical  (25.09.08 22:22:31)
ben de harici almak üzereyim ama dizüstü kullandığım için. toplama pc olsaydı dahili alırdım kesinlikle. onu da harici gibi taşıyorduk zaten güzel bi kutu ayarlayıp.

  • geldiler  (26.09.08 01:47:41)