Kıbrıs'da Girne'den Karpaz'a Ulaşım?

Slm,

Girneden Karpaz'a nasıl ulaşabilirim.
Günübirlik gitmeyi düşünüyorum. Karpaz'in sahilleri çok güzel görünüyor resimlerde, o yüzden gitmek istiyorum oraya.
ehliyetim var ama tecrübem yok, trafikte tersten olduğu için, Araba kiralamak çok mantıklı gelmiyor.

1-Motor Kiralayıp gitsem, rahat gidermiyim? kaç saat sürer?
2-Yada Taksi ne kadar sürede gider ve ücret ne olur?
3-Veyahhutta, otobüs ile ulaşım mümkünmüdür?

Teşekkürler,

Kıbrıs'da şehirler arası otobüs diye bişi yok. Dolmuş var, taksi var, araba kiralama var. Dolmuş'la gidemezsin, Girne'den oraya dolmuş yok, Araba kiralamam diyorsun. Tek seçenek taksi o zaman. Taksi de nerden baksan 100-150 den aşağı yazmaz.

  • 3200  (16.05.12 13:30:33)
pahalıymış,

1-Motor Kiralayıp gitsem, rahat gidermiyim? kaç saat sürer?
  • themanwhowasntthere  (16.05.12 13:37:21)
2 buçuk - 3 saat sürüyor. rahat gidersin ne bilim boş yollar.

  • kta  (16.05.12 13:48:06)
iyiymiş 2-3 saat motorla, en iyi seçenek bu o zaman, hem çevreyi gezer görürüm, istediğim yerde durur fotograf çekerim. hemde karpazı görürüm.

  • themanwhowasntthere  (16.05.12 15:10:20)
girne-karpaz otoyolu baya guzel oldu, kaymak gibi yol. yanda deniz manzarasi da var. ote yandan her karpaz yolu gibi bir noktadan sonra bozuluyor, karpaz'a yaklasirken iyice bozuluyor.

  • disq  (16.05.12 18:07:54)