Ales nası geçti Ales?

Ben EA'dan girdim yıllar sonra, SAY2 yetişmedi, 20 soru anca yapmışımdır.

SAY1 ve SÖZ1 sorunsuz.

Sizden naber?
ve size oranla yavaş mıyım yetişmemesi normal mi?

sayısal 1-2 ve sözel 1 yetişti ancak 2'den biraz boşum var. bi de sözeldeki mantıkları yapmadım.

  • kumlupara  (13.05.12 17:36:21)
1 soruda cevabı bulamadım, yani hiçbiri olmuyordu ilginç bir şekilde.
1 soruda da bariz olarak yüzde 50 yüzde 50'ydi cevaplar birini salladım.
say2'de son 15 soruya, söz 2'de ise son 20 soruya bakamadım. iyi geçti işaretlediklerim arasında.

yetişmemesi normal ya, yetişmesi imkansız bence bu sınavın. en az 200 dakika olmalıydı.
  • baldur2  (13.05.12 17:36:36 ~ 17:37:02)
@baldur neden hem say2'yi hem söz2'yi çözmeye çalıştın ki?

  • ekaterina  (13.05.12 17:37:39 ~ 17:37:48)
@ekaterina onu ben de çözemedim. Sınava beraber girdiğim arkadaşım hangi bölümleri yapması gerektiğini bilememiş mesela. Hoş, Söz2'ye zaten yetişememiş o ayrı. ;)

  • innatedesire  (13.05.12 17:57:38)
olur da işten güçten vakit ayırıp yüksek yaparsam diye ilk defa girdim. dün öğrendim hangi bölümleri çözeceğimi filan. bir de uyarmışlardı dikkat et zaman yetişmiyor; boş bırak atla demişlerdi.

say1-söz1-say2 şeklinde yaptım ea için. 8 soru mu ne bırakmıştım en son çözerim diye; bitirip boşlara dönmeye başladığımda 50 dakika mı ne vardı. 15 dakika da o debelendiklerimi çözdüm. sonra kontrol filan ettim işte. bir an lan şu söz-2yi de çözsem mi filan diye geçirdim ama sonra vazgeçip kaydırma kontrolüyle filan oyalandım.

bilmiyorum çok bulmaca çözen matematiği de iyi olan bir adamım ondan kolay geldi herhalde. sözelde iki üç tane çift cevaplı soru vardı onları bilemeyeceğim bak.
  • homo sapiens gotgobekus  (13.05.12 17:58:23 ~ 17:59:13)
@ekaterina yüksek lisans yapmak istediğim alanlara henüz karar vermediğim için ve dolayısıyla bu bölümlerin hangi puan türünü istediklerini bilmediğim için.

  • baldur2  (13.05.12 18:04:27)
say 1-2 söz 1 yaptım bütün sorulara bakabildim. ne kadarı doğru bilemem ama hiç deneme çözmememe rağmen 20 dakika gibi bir zaman arttırabildim o konuda mutluyum en azından.

  • turangue  (13.05.12 18:10:10)
say 1 45 soru yaptım
say 2 43 soru yaptım
söz 1 50 soru yaptım.

sayısaldan o 88 sorudan çok sıkıntı çekmedim. boş bıraktım. sallamadım hiç. 80 net gelebilir gibi.

sözel 1den çelişkili sorular vardı. mantıklarıda yaptım. vakit şöyle yetişti. her soruyu gördüm. 138ini çözdüm geri kalan 12 de çözebilirdim ama vakit yetmedi.

1) cevap anahtarı ne zaman açıklanır?
2) sonuçlar ne zaman açıklanır?
  • perturbation  (13.05.12 18:56:45)
ya yüksek, ya düşük. ortası gelmeyecek. yılların sözelcisi olarak, ki bu konuda derece de yapmış biri olarak, sözelde kesinlikle şıklar çok yakındı. böyle kesinlik olmaz. sözel sorularına sorunsuz diyen bir kişi gördüm bugün, ona da güldüm zaten yerlere yata yata. mantık sorularını hazırlayanın elleri kırılaymış... hele o dorukmuş, cananmış, dergi okumuşlarmış... onları cevaplayamadım bir tek sonuncuyu salladım. matematik konusunda ciddi anlamda kafası çalışmayan biri olduğum halde 16 tane çözebildim en azından. tabi ki süre yetmedi emin olmadığım sorulara dönüp bakmaya da, dergili mantık sorusuna kafa yormaya da... ama sözel 1 ve 2 o mantık sorusu dışında tamam. bir de yerse 16 sayısal 1.

ayrıca sende sorun yok yetişmiyor zaten genelde...
  • asyamaris  (13.05.12 18:59:39 ~ 19:01:14)
yetiştiremedim say-1 say-2 söz-1 çözdüm, o kadr yetimedi ki sınav süresi bitti dediklerinde hala soru çözüyordum hangisinden kaç boşum kaldı bakmayı unutup çıktım. ama say-1 2-1den toplam 20'ye yakın boş var söz-1'den de 7 falan heralde.

  • kamilinsan  (13.05.12 19:34:04)
@perturbation
sınavlar 2 hafta sonra açıklanır bence. genelde ösym'nin son yıllardaki sınavlarında 2 hafta gibi bir süre geçiyor.

  • baldur2  (13.05.12 19:41:23)
sağol karşim.

sen hangi bölümlerde yapacaksın yüksek lisansı?
  • perturbation  (13.05.12 19:56:04)
say 1-2 söz 1 çözdüm. 150 soru 130 dakikada bitti. 5 dakika çıkmak için bekledim. sayısal kolaydı da sözelde şıklar yakındı falan. sözelin mantık kısmı uzun sürdü biraz. genel olarak iyi geçti. en az 80 olur sanırım. hiç çalışmadım, deneme yapmadım. dün merak edip ne tip sorular sorduklarına baktım.

  • lemmiwinks  (13.05.12 22:16:07)
ales okuduğun bölümle direkt bağlantılı. mesela bölümüm gereği dört işlemle ve sayılarla alakasızım. matematik kullandığım bir olay yok. haliyle köreldim.

sayısal 1i birkaç boş bırakarak çözdüm.
sayısal 2de mantık sorularında çok vakit kaybettiğimi farkedince sözel1e geçtim. 10 15 soru da orda çözdüm derken sınav bitti.
yetişmedi.

valla öss'de ilk %8lik dilime girip de alesi yetiştirememek koyuyo insana.
yapanlar yok değil valla fen lisesinden arkadaşlarım çatır çatır çözüdüler. neden? çünkü mühendislik okudular. adamların hayatı bölme çarpma..
  • yug toreni  (14.05.12 01:38:05)