bisiklet

Bisiklet almaya karar verdim. Haftada 3 gün şöyle modadan bostancıya kadar sürerim diye düşünüyorum. www.bisikletcim.com sitesinden baktım biraz fikir edinmek amacıyla. Şehir içi bisikletleri bölümü var ama oradaki bisikletler görünüş açısından komikler. Benim ne tür bir bisiklet seçmem gerekir. Dağ bisikletleri çok cool görünüyorlar ama dağa çıkmıycam. Bilemedim ne alsam deneyimli biri önerirse iyi olurdu. teşekkürler

Bütçe?

  • dampire  (13.05.12 14:53:28)
500-1000 civarı. 2. el de alabilirim. illa siteden olcak diye bişey yok.

  • mutnodjme  (13.05.12 14:59:26)
üzerine biraz daha para koy ve hiç düşünmeden specialized sirrus al. madem modadan bostancıya bineceksin dağ bisikleti alma sakın. ülkemizde bi dağ bisikleti merakıdır gidiyor. adamın şehirden dısarı cıktıgı yok dag bisikleti alıyor sonra da iki pedal atıp nefes nefese kalıyor. alırsın ince tekerlekli bir şehir bisikleti akar gidersin o yollarda çile çekmeden.

dediğim bisikletin en ucuz modeli şu: www.aktifpedal.com

pazarlıkla 1100 tlye falan alınır bu söyliym.

diğer modelleri de şunlar: www.aktifpedal.com

sakın dağ bisikleti alma.

marka ve model hakkında bilgi almak istiyorsan şuraları oku, ne kadar kaliteli bir markadan söz ettiğimi anlarsın:

(bkz: specialized sirrus)

(bkz: specialized)
  • halitkin  (13.05.12 15:59:51 ~ 16:02:37)
bir dağ bisikleti kullanıcısı olarak öncelikle şunu söyleyeyim;

bahsettiğiniz kullanım alanı için size gelip:

"dağ bisikleti alıcaksın, illa dağa çıkmana gerek yok." diyenleri kesinlikle dinlemeyin.

Aradığınız bisiklet, şehir/tur bisikletidir. Genelde görüntüleri, dağ bisikletleri kadar güzel gelmeyebilir. normaldir... Ancak hem görüntü açısından dağ bisikleti kıvamında olan, hem de ihtiyaç ve kullanım alanınıza yönelik şu alternatiflere bakabilirsinz.

www.bisikletcim.com

  • xenderoth  (13.05.12 18:09:55)
bir başka alternatif;

www.bisikletcim.com
  • xenderoth  (13.05.12 18:11:38)
xenderoth +1

Ben de bütçeni fazla yormayacağın modeller önereyim.

www.bisikletcim.com
www.sahibinden.com

Moda bostancı gibi yerler asfalttır tahminimce. O yüzden benim naçizane fikrim amortisörlü modeller almaman yönünde. Gereksiz olur. Dağ bisikletine değinmiyorum bile.
  • hiperaktifmanyetik  (13.05.12 19:18:33 ~ 19:22:04)
Öncelikli olarak bu trafikte size Allah rahmet eylesin demek istemem, denge problemi, tansiyon, göz rahatsızlığınız yoksa derimki iyi geri görüşlü dikiz aynaları olsun, fren lambası ve ön aydınlatma iyi olsun çünki farkedilmeme sorunu çok yüksek, vites profesyonel ruble olmalı, bisikletin boyu düz durduğunuzda biraz belaltında kalmalı, frenleri diskli olursa mükemmel derim durma mesafesi önemli, hafif bisiklet tercihiniz olsun teker patladığında taşıma kolaylığı yönünden, kırmızı vb. renkleri tercih edin, beyaz veya siyah asla, sesli uyarı için düzenek olmalı çok gerekli olacak , ortalama sizin güvenli kullanacağınız bisiklet yaklaşık 2500tl veya 4500TL arası uzun yıllar güvenli binersin yoksa hiç alma derim güvenlik açısında, profesyonel bisiklet yarışçısından size özel

  • sunset0771  (14.05.12 14:17:39)