en bi lezzetli konserveler

çıkmak üzere olduğum iki haftalık bir kamp macerasında tüketmek üzere, denediğiniz, memnun kaldığınız, tadı güzel olan konserve türleri ve markalarını merak etmekteyim. bazılarının gerçekten yenmeyecek kadar kötü olduğunu duydum. yollarda midemize zeval gelmesin.
tens yu veriyor.

bim'lerde satılan bi marka var adını hatırlayamadım ancak barbunya ve yaprak sarması gayet iyi oluyor. ayrıca tat'ın közlenmiş domatesleri de çok leziz.

  • nihilanth  (21.09.08 22:57:49)
nihilanth'in dedigine katiliyorum. bim'de ne yazik ki ama cok iyi. ayrica kampa konserve götürmek ne kadar iyi bilemiyorum. hem yük bakimindan hem de cevre kirliligi bakimindan. tabii orasina ben karisamam.

ayrica; hazir soslu makarna ve zeytin ezmesini unutmayin :)
  • trimpot  (21.09.08 23:08:43)
yurdum konservesini tek geçerim.

edit: kamp için konserve çok iyi fikir tabii ki. ağustos başında antalya'da çadırda kaldığımızda bizi kurtaran şey konservelerdi. tavsiyem mısır konservesi + ton balığı. bunun dışında yaprak sarması da alın mutlaka.
  • deckard  (21.09.08 23:46:44 ~ 22.09.08 00:06:17)
yurt konserve. kapaklı filan, özellikle barbunyası kaliteli. ayrıca böyle etli tas kebabı, rosto gibi lezzetli konserveleri dahi var.

onun dışında dardanel'in çeşnili ton balıkları var. mısırlı, fasülyeli, nohutlu ton balıklar var. bunlar da güzel.
  • mea maxima culpa  (21.09.08 23:59:13)
valla yaprak dolma konservelerinden hep iğrenmişimdir, ama geçen gün tat'ınkini denedim, kalınlıkları iki başparmak kadar olsa da tadı gayet güzeldi. yormermeri.

  • kurukafa  (22.09.08 02:09:20 ~ 02:09:41)
yurttu konservenin adı dogru.

bir de kurukafa'nın dediği tat konservesindeki dolmalarda kuş üzümü bulunur. onu seviyorsanız onu alın, sevmiyorsanız diğer markada yok kuş üzümü.
  • nihilanth  (23.09.08 04:31:57)