Diablo-3 oynatacak bilgisayar önerisi?

Laptop'uma bir ayı bastığından beri ekran çözünürlüğüm 800x600'e düşmüş durumda idare ediyordum ama şimdi diablo 3 te geliyor diyorum ki iyi bir bilgisayar alsak da oynasak falan negzel olur, sıkılıyorum zaten. Bu arada Laptop olması tercihimdir. Önerilerinizi bekliyorum.

not: Macbook pro alsak oynatır mı mesela, bu arada oyun oynamanın dışında xsteel, autocad, bazen 3d max gibi programlar da kullanmaktayım gerisi de herkes gibiyim işte dizimag'ten dizimi izlerim, film indiririm internet'te sürterim falan filan. Teşekkürler.

Bütçe nedir?

  • Sabac  (08.05.12 11:42:37)
mac versiyonu da çıkacak.. macbook pro alırsan orada da çalışacaktır tabi..

  • buzzlightyear  (08.05.12 11:45:34)
mac al değer derseniz 3000 civarlarına çıkarım (değer mi yani 3000 küsür tl vermeye ne fanboyluk ne de haterlık yapmadan şunu birisi cevaplayabilse ah ne kadan güzel olacak, bana bu zamana kadar bilgisayar kullanmamışım dedirtti diyen insanlar var, nasıl ki :/) , windows olursa max. 2500. ha bi de macbook prolar değişecek diye duydum, o zaman beklemek gerekecek galiba?

  • ekaterina  (08.05.12 11:53:20 ~ 11:56:08)
şu anki macbook proların ekran kartları çok eski gpulara sahip, yani bir işine yaramaz oyun oynamak için alacaksan aleti. zira macbooklar ati kullanıyorlar. yeni gelecek macbook proların ekran kartlarından da çok umutlu olma bence.

2600 lira verirsen şu aşağıdakini al derim, bütçeye uygun olarak.
www.hepsiburada.com
  • Sabac  (08.05.12 12:12:57 ~ 12:13:30)
@sabac msi almam ya, asus, toshiba veya vaio olması iyi olur.

edit: vaio'nun da e serileri falan çok ısınıyor diğer seriler de öyleyse o da olmasın.
  • ekaterina  (08.05.12 12:22:04 ~ 12:23:42)
3D Max kullanacaksan zaten unut Macleri. 3D Maxlerin Apple uyumlu sürümleri mevcut değil. 2500 TL'ye i7 işlemcili laptop alırsın. Renderlerında da rahat edersin.

Meslea Monster'ın şu modeli (2700 TL KDV Dahil): www.monsternotebook.com.tr

Her türlü gideri var, kaldı ki Monster'ın zaten amacı iyi otun oynatabilen laptoplardır.
  • dungangadunganga  (08.05.12 12:28:56 ~ 12:31:52)
@duungangaadunganga :) melodisiz söylenmesin bu nick eheh, ya windows kurarsın dedi bir arkaaş mac'e max için zaten sürekli işim olmuyor max le, diğer kullandığım programlar var zaten uyumlu olarak mac'te.

ya böyle msi, monster falan istemiyorum işte, pek güven vermiyorlar bana bilindik olsun, asus olsun tosbaa, sony vs. olsun.
  • ekaterina  (08.05.12 12:35:17)
Dungangandunganga derken Halil Pazarlama melodisiyle söylenmeli :p

Monster adı üstünde canavardır. Sanki sahibiymişim gibi konuşucam ama gerçekten güvenebilirsin, kalitelidir. Öyle bilinmedik Çin malı bir marka falan da değildir. Biraz araştır internetten derim.

Ben oyun oynamak maksatlı şu an laptop alacak olsam Monster alırım.
  • dungangadunganga  (08.05.12 12:54:44)
MSI'a hayır deyip de Toshiba demeni garipsemedim değil ama sonuç itibari ile karar senin. Bu arada monster alırsan eline alırsın o makinayı bir kaç ay içerisinde haberin olsun. kasa yapısı itibari ile dökülüyor monsterlar. donanım haber'de monster notebook bölümünü incele istersen bir. Bu arada MSI'ın şu anda piyasadaki en sağlam oyuncu notebookunu üretmiş olan firma olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim

www.msimobile.com
  • Sabac  (08.05.12 14:03:34 ~ 14:08:31)
bu da official requirements
(git: www.battleforums.com)
adam official dediği için official dedim.
dedim dedim dinletemedim
  • vadrigar  (08.05.12 14:13:45)
Dayanayım dedim ama dayanamayacağım sanırım :)
tinyurl.com

  • brainfour  (08.05.12 14:39:06 ~ 14:40:03)