Amerika'ya ne zaman gitmeli?

Amerika'ya gitmiş, yada orada yaşayanlara geliyor bu soru:
2013 yılında 3 haftalığına Amerika'ya gitmeyi planlıyoruz.
tarih konusunda netleşemedik. newyork - san francisco - los angeles - las vegas gibi düşünüyoruz şuan. hava olarak en ideal tarih nedir sizce?

ayrıca 3 haftalık bir tatil boyunca rotayı nasıl çizmeli? hangi şehirler mutlaka görülmeli? rotanın içinde san francisco ve new york olmak zorunda ama :) ona göre yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

new york christmasta guzel.. San franciscoya mayista gittim ve bayildim.. cok guzel ve duzenli..

  • mustancu  (02.05.12 15:54:44)
Açıkcası biz de mayısta gitmeyi planlıyoruz fakat "hangi mevsimde nereye gitmeli?" listesinde kuzey amerika için eylül ayı uygundur diyor. sanırım yağmurlardan kaynaklı o da. endişeye düştüm.

  • thebitterend  (02.05.12 15:59:07)
bunlara ek olarak san diego'da bulunmuştum ben.
mutlaka gidin derim san diegoya. hava olarak, san francisco dışında sürpriz olmamıştı bize. epey soğuk ve sisliydi.
los angeles'ta santa monicada takılın. venice beach tarafları.
las vegas of. stratosphere'i tavsiye edebilirim.
new york ayrı bir dünya.
  • herseynasilbasladiysaoylebiter  (02.05.12 16:02:32)
@herseynasilbasladiysaoylebiter peki mevsim için ne dersin? san francisco için bilgiye de ihtiyacım var...

  • thebitterend  (02.05.12 16:04:43 ~ 16:05:26)
haziran sonundan eylül ortasına kadar 2,5 ay gibi bi süre kalmıştım.
bu yüzden kış için yorum yapamam ama yazın görülmeli gibi geliyor bana.
çünkü bahsettiğiniz yerlerin yarısı kaliforniyada. yazın da cıvıl cıvıl oluyor oralar :)
san francisco'da bir gece kalabildim. şehir turuna çıkmıştık otobüslerle. çok fazla bilgim yok açıkçası.
  • herseynasilbasladiysaoylebiter  (02.05.12 16:11:04)
Oruç tutmuyorsan türkiye'de ramazan a denk gelen bir dönemi seçebilirsin. ağustos gibi yani. orada kafana göre yer içersin.

  • and justice erol  (02.05.12 16:55:24)