İnternetteki bir yazıyı silme

selam duyuru

kısadan girip özet geçiyorum.

kuzenimin adına bir blogda bir metin yazılmış.

kendisi bu yazıdan rahatsız ve blog sahibi de kaldırma taraftarı değil.

ne yapmalı nasıl etmeli de o yazıyı kaldırmalı oradan?
bir fikri olan varsa bir yol gösterebilirse memnun oluruz.

www.romanerobb.com

Anaa, çok ironik geldi bana bu. Bir sözlük yazarı bir yakını için yazılan ve hakaret içermeyen bir yazıyı kaldırtmak istiyor.
Bence kişiye bir hakaret yoksa, bir sorun da yok. bence kaldırtmanız zor.

  • dampire  (26.04.12 17:43:34)
support.google.com

id numarasına filan baktım. şikaye edebileceğin şekilde düzenledim. buradan şikayet etmeyi dene.
  • nemo problemo  (26.04.12 17:45:23 ~ 17:49:33)
böyle bir yazıyı kaldırtman zor. hakkında yazılan her şeyi insanlar kaldırtabilseydi ekşi sözlük komple kalkmış olurdu.

  • crystalsoul  (26.04.12 17:50:15 ~ 17:50:25)
kuzenim bundan 4 ay önce amerikaya giderek oyunculuk eğitimine orada devam ettirme kararı aldı.
bunun akabinde 15 gün kadar önce ilk oyununa çıktı. bunu bir sebepten sindiremeyen bir yönetmen de kalkıp bu yazıyı blogunda paylaşıyor.

henüz bir şeyler yapmaya çalışıp bunda da başarılı olması ve bu şekilde isminin karalanması, önünün kesilmek istenmesi hoş değil.

bu duruma tepkisiz kalmak olmazdı. bir ekşi sözlük ironisi değil bu yaptığım. fakat düşüncenize de cevaplarınıza da saygı duyarım.
  • eeb  (26.04.12 17:53:46)
zor. karşı atağa geçin. 5-6 blog açın , kuzeninizi övün.

  • kompisko  (26.04.12 18:02:12)
sen o sayfaya hit kazandırdıkça google aramalarında daha çok sonuç çıkar, ciddiye alma bazı şeyleri, sonuçta subjektif bir blog yazısı.

  • efruz  (26.04.12 18:08:16)
loser kelimesi dışında bir hakaret içermiyor, tabii loser da ne kadar hakaret sayılırsa.

bu sebeple elinde bir dayanak yok blog'u kaldırmak için.
o olmadan da google bir işlem yapmaz maalesef.

kuzenin de blog açıp yönetmeni kötüleyen bir yazı yazsın, içinde kalmamış olur en azından.
  • cakabo  (26.04.12 18:15:19)